Márai Sándor
Egy polgár vallomásai. I-II. kötet.
(Bp. Pantheon119. árverés / 78.
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Leütési ár: 100 000 FtAzonosító
80173
A regény miatt Márait egy római katolikus pap feljelentette rágalmazás miatt, amelynek a bíróság helyt is adott. A második kiadás időközben már megjelent, de a továbbiakból kihagyták az inkriminált részt.
315+(4)p.; 319+(1)p. Első kiadás. Hatvany Lajosnak dedikált példány.
Kopott aranyozású, kiadói vászonkötésben. Inscribed by the author. Worn original cloth.