Marczius Tizenötödike

Debreczen Nyomatik a Kolozsvárról ideig

63. árverés / 106.

Kikiáltási ár: 18 000 Ft
Leütési ár: 30 000 Ft
60884

"Pest elfoglalása után Pálffy Albert a kormánnyal együtt Debrecenbe költözöt és ott folytatta a Március Tizenötödike megjelentetését. A lapnak azonban a megszállt fővárosban is volt egy mérsékeltebb irányzatú folytatása, Gaál József szerkesztésében. Amikor az 1849-es tavaszi hadjárat során Pest felszabadult, Pálffy visszatért Debrecenből, Gaál átadta neki a szerkesztést, s ezzel megszűnt a lap kettős kiadása."

Szerkeszti: Pálfi Albert. 82 szám. Hiányzik a 76., 77., 79., 80., 82., 83., 86-88. szám.
Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben. Lakatos: 1730.