(Meyer, Bernhard)

Rückblick auf die jüngste Entwicklungs-Periode Ungarns

Wien ny.n

119. árverés / 154.

Kikiáltási ár: 30 000 Ft
Leütési ár: 60 000 Ft
79739

A harmadik, hasonmás kiadás egy számozatlan darabja. A művet a szerző Alexander Bach osztrák belügyminiszter bíztatására írta. Azt taglalja benne, hogy a magyarok mi mindent köszönhetnek az osztrák kormánynak, ill. hogy a fejlődés nagyrészt az osztrák intézkedések eredménye. Széchenyi István nevét csak a Tisza-szabályozással kapcsolatban említi. A könyv nem a nyilvánosság számára készült, csak a beavatottak szűk köréhez jutott el. A rendőrség az államnyomdában készült példányokat lefoglalta, a belügyminiszter ezzel is népszerűsíteni akarta a művet. Széchenyi "Ein Blick" -jét ennek megcáfolására írta. Első kiadása 25 számozott példányban jelent meg, gyakorlatilag fellelhetetlen. Széchenyi is az ugyanabban az évben megjelent, második kiadást használta az "Ein Blick" írásakor, amely a források szerint mintegy 200 példányban készült. A kiadó kötetbe helyezett kísérőlevelének tanúsága szerint -- ellentétben a címlap hátoldalán szereplő adattal -- nem 500, hanem csupán 250+25 példányban jelent meg.

(2)+78p.
Kopott aranyozású, korabeli vászonkötésben. Az eredeti borító bekötve. Worn contemporary cloth. Original paper bound inside. Szentkirályi: M-63.