(Meyer, Bernhard)

Rückblick auf die jüngste Entwicklungs-Periode Ungarns

Wien ny.n

131. árverés / 171.

Kikiáltási ár: 30 000 Ft
Leütési ár: 36 000 Ft
86447

A harmadik, hasonmás kiadás egy számozatlan darabja. A művet a szerző Alexander Bach osztrák belügyminiszter bíztatására írta. Azt taglalja benne, hogy a magyarok mi mindent köszönhetnek az osztrák kormánynak, ill. hogy a fejlődés nagyrészt az osztrák intézkedések eredménye. Széchenyi István nevét csak a Tisza-szabályozással kapcsolatban említi. A könyv nem a nyilvánosság számára készült, csak a beavatottak szűk köréhez jutott el. A rendőrség az államnyomdában készült példányokat lefoglalta, a belügyminiszter ezzel is népszerűsíteni akarta a művet. Széchenyi "Ein Blick" -jét ennek megcáfolására írta. Első kiadása 25 számozott példányban jelent meg, gyakorlatilag fellelhetetlen. Széchenyi is az ugyanabban az évben megjelent, második kiadást használta az "Ein Blick" írásakor, amely a források szerint mintegy 200 példányban készült. Ez a kiadás -- a címlap hátoldalán szereplő adattal szemben -- nem 500, hanem csupán 250+25 példányban jelent meg.

Contemporary cloth. Spine gilt.
(2)+78p.
Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben.