Mikszáth Kálmán
Szent Péter esernyője
Bp Révai145. árverés / 85.
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Leütési ár: 120 000 FtAzonosító
58154
A címlapon ajánló sorokkal: "Kedves Komaasszonyomnak Kezeit csókolva, ölelve Mikszáth Kálmán". A dedikáció címzettje Csiky Kálmánné Gönczy Etelka. Férje neves jogász, egyetemi tanár, az író közeli barátja volt. A házaspár András nevű fiának volt a keresztapja Mikszáth.
Inscribed by the author. Gilt original cloth.
(4)+324+(2)p. Második kiadás.
Aranyozott, kiadói vászonkötésben.