Mikszáth Kálmán

Uj Zrinyiász. Társadalmi és politikai szatirikus rajz.

Bp. Légrády

87. árverés / 239.

Kikiáltási ár: 20 000 Ft
Leütési ár: 100 000 Ft
72357

Az elülső kötéstáblára ragasztva: Mikszáth Kálmán Kállay Albertnek szóló, sajátkezű sorai egy kártyán: "Kedves barátom! Szíves pártfogásodba és Kegyedbe ajánlom Mócs Zsigmond barátomat, aki Nagy Sándor nyomdokaiba van hivatva lépni. tisztelő hived és szolgád: Mikszáth Kálmán". Keltezés nélkül.

(6)+260p. Első kiadás.
Aranyozott, kiadói bőrkötésben, aranyozott lapszélekkel. Az elülső kötéstáblán dombornyomású címerrel. Szüry: 3266.