(Moesch Lukács) Lucas a S. Edmundo
Arithmeticus practicus utilitati publicae oblatus per ---
1697 Tyrnaviae Typis Academicis90. árverés / 67.
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Leütési ár: 80 000 FtAzonosító
72841
A szerző német származású piarista szerzetes volt. Tanított Privigyén, több matematikai, csillagászati és földrajzi munkája maradt kéziratban. Kalandos élete során volt Jan Sobieski lengyel király gyermekei mellett tanító, Pálffy altábornagy hadmérnökeként pedig részt vett Buda felszabadításában.
(16)+346+(2)p.
Enyhén sérült gerincű, kopottas, XIX. századi félbőr-kötésben. Slightly damaged 19th century half leather binding. RMK II/1899.