Nemzeti almanach. Első-második év.

Budapest magyar kir. egyetem' betűivel

121. árverés / 44.

Kikiáltási ár: 30 000 Ft
Leütési ár: 42 000 Ft
58287

Teljes sorozat. Az Erdélyi János, Vajda Péter és Vahot Imre által alapított Almanach-Társaság célkitűzése a magyar irodalom fellendítése, fiatal írók bemutatása az olvasóközönségnek. A Vajda által szerkesztett kötetek szerzői között található Garay János, Jósika Miklós, Kuthy Lajos és Lauka Gusztáv is. Erdélyi szerkesztésében egy harmadik darabot is terveztek, de ez végül nem jelent meg.

1t.+XXV+416+(3)p.+6t.; 1t.+(2)+316+(3)p.+9t.
Enyhén sérült, későbbi félvászon-kötésben. Szüry: 3393.