Olbrich, (Joseph Maria)

Ideen von ---. Zweite Auflage.

Leipzig Baumgartner's Buchhandlung

107. árverés / 89.

Kikiáltási ár: 160 000 Ft
Leütési ár: 160 000 Ft
76886

Az először 1899-ben megjelent mű jelentősen bővített második kiadása. Az előszót Hevesi Lajos írta. A színes táblákon az épülettervek mellett díszítő motívumok és bútorok tervei láthatók. A szerző Otto Wagner tanítványa, a bécsi Sezession művészcsoport egyik alapítója volt. Nevéhez fűződik az irányzat névadó épülete, a Sezession-pavilon tervezése.

XII+(2)+122p. (mindkét oldalon fényképekkel és rajzokkal)+32 színes t. (betűvel jelölve)
Aranyozott, kiadói vászonmappában. Joseph Maria Olbrich, Austrian Jugendstil architect's sketchbook. Original gilt cloth folder.