Petőfi Sándor

Szerelem gyöngyei

1845 Pest Landerer és Heckenastnál

147. árverés / 135.

Kikiáltási ár: 300 000 Ft
Leütési ár: 300 000 Ft
97130

Az első önálló, Emichnél megjelent Petőfi-kötet. Emich Gusztáv, akit legendásan jó író-kiadói és baráti viszony fűzött Petőfihez, még haszon reménye nélkül vállalkozott a kiadásra. Ekkor még csak könyvkereskedőként és kiadóként működött, saját nyomdaüzeme nem volt. Később ő jelentette meg elsőként Petőfi összes műveit.
A versek ihletője Mednyánszky Berta, a költő akkori szerelme volt, akit 1845 augusztus-szeptemberében többször meglátogatott Gödöllőn, de az apa visszautasította a leánykérést.

20th century cloth. Leaves slightly stained.
70p. Első kiadás.
XX. század eleji vászonkötésben. A levelek alsó sarkán halványított folttal.