Prónay Gábor, báró

Vázlatok Magyarhon népéletéből. ---tól.

1855 Pesten Geibel Ármin

146. árverés / 407.

Kikiáltási ár: 80 000 Ft
Leütési ár: 80 000 Ft
97623

A kőnyomatokkal díszített, reprezentatív kötet egyike a magyar könyvkiadás legszebb darabjainak. Németül és franciául is megjelent. A mű a szerző szándéka szerint fontos politikai-közéleti szerepet is betöltött. A nemzet felemelkedését szem előtt tartó arisztokrataként célja volt -- hasonlóan gróf Andrássy Manóhoz -- a nemzeti öntudat ébrentartása és erősítése a vesztes szabadságharc után. A színes táblákon többek között pesti dinnyeárus, drótos tót, szüreti, vásári és vadászati jelenet, nászmenet, valamint egy lacikonyha is látható.

Modern leather. Spine richly gilt. Slightly worn.
(4)p.+25t. Példányunk a szöveges részből csak a címlapot és a tartalomjegyzéket tartalmazza.
Díszesen aranyozott gerincű, modern bőrkötésben. A gerincen és a kötéstáblák sarkain kopásnyomokkal.