(Rákóczi Ferenc, II.) Rakoczi
Testament politique et moral du Prince ---. Tome(s) I-II.
1751 La Haye [Párizs] Scheurleer [Neuville]147. árverés / 148.
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Leütési ár: 80 000 FtAzonosító
97428
A fejedelem politikai és erkölcsi végakaratának első kiadása. A kiadó, Didier-Pierre Chicaneau de Neuville feltehetően a jobb kelendőség kedvéért szerepeltetett hamis, hágai impresszumot a valójában a párizsi Guillin műhelyben készült nyomtatványon.
Contemporary leather. Spine richly gilt, slightly damaged. Inner edges gilt.
(10)+255+(1)p.; (4)+257-509p.
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A gerincek felső peremén apró sérülésekkel. Aranymetszéssel díszítve.