Remény. Irodalmi és művészeti évkönyv. Szerkeszti Vachott Sándorné.

1861 Pest Heckenast

143. árverés / 154.

Kikiáltási ár: 80 000 Ft
Leütési ár: 80 000 Ft
95666

A díszalbumot ékesítő acélmetszeteken külföldi látképek és egy vaddisznó-vadászat jelenete látható, a színes kőnyomatok egyikén gróf Széchenyi István híres ábrázolását találjuk, amelyen egy csónakban áll, mellette egyik fia, a háttérben pedig a Lánchíd alakja, előtte gőzhajóval.

Restored, richly gilt, original cloth. Inner edges gilt.
XXX+(2)+120p.+12t. (színes, kőnyomatos díszcímlap, 7 kőnyomat, ezek közül 3 színes, felragasztott kép, valamint 4 acélmetszet)
Javított gerincű, díszesen aranyozott, kiadói vászonkötésben. Aranymetszéssel díszítve.