Respublica Romana. Honori urbis aeternae P. Scriverius restituit
1629 Lugd[uni] Batavorum Ex officina Elzeviriana131. árverés / 160.
Kikiáltási ár: 30 000 FtAzonosító
84164
Az Elzevir-család műhelyének legnevezetesebb sorozata volt az ún. "respublicák". Kötetei egy-egy ország életét, természeti kincseit, gazdasági lehetőségeit, éghajlatát, természeti viszonyait, ásványkincseit, a lakosság összetételét, vallási megoszlását, az ország politikai és katonai helyzetét, s röviden a történetét is ismertették. A rézmetszetű címlappal ellátott, keskeny alakú, nagyon kicsi és szép betűkkel készített, elegáns könyvecskék első darabja -- az Angliáról szóló -- 1625-ben látott napvilágot. 1650-ig a sorozatnak összesen 35 kötete jelent meg, amelyek -- néhány kivétellel -- európai államokkal foglalkoztak.
Slightly worn contemporary vellum. Some leaves slightly stained, on the last leaf minor defect.
575+(1)p. Rézmetszetű címlappal.
Enyhén kopottas, korabeli pergamenkötésben. Néhány levele enyhén foltos, az utolsón apró sérüléssel.