(Rónay Jácint János)
A tüzimádó bölcs. Az ős-világok emlékeiről.
1860 Pest Kilián György78. árverés / 256.
Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 FtAzonosító
69725
A szerző a szabadságharc idején a nemzetőrségnél tábori pap volt, ezért 1850-ben Londonba menekült. Ő talált nyomdát és kiadót Széchenyi "Ein Blick"-je számára. Hálából Széchenyi adatta ki Pesten ezt a művet.
180p.+14t. (kőnyomatok)
Kopottas, korabeli félvászon-kötésben.