Rosti Pál
1861 Pest, Heckenast G (8)+198+(2)p.+14t. (ebből 13 lithographia, köztük 1 díszcímlap, 1 kétosztatú acélmetszet) A litographiákat Rosti fényképei alapján Klette Gusztáv rajzolta kőre, Reiffenstein és Rösch nyomtatta Bécsben. Az acélmetszetet M. Rugendas után Johann Poppel metsz Díszesen aranyozott, kiadói vászonkötésben. Aranyozott lapszélekkel. Enyhén viseltes példány.
68. árverés / 154.
Uti emlékezetek Amerikából
A szerző (Eötvös József sógora) harcolt a szabadságharcban, ezért menekülnie kellett. Münchenben és Párizsban tanult, többek között fényképészetet, majd alapos felkészülés után 1856-1859 között bejárta Texast, Közép-Amerikát, a Karib-szigeteket és Dél-Amerika északi részét. Hazaérkezése után megfigyeléseit, élményeit papírra vetette, és az általa készített képekkel együtt kiadatta. E műve alapján választotta a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagjául. A magyar utazási irodalom egyik legszebb darabja.