Rosti Pál
Uti emlékezetek Amerikából
1861 Pest Heckenast G68. árverés / 154.
64487
A szerző (Eötvös József sógora) harcolt a szabadságharcban, ezért menekülnie kellett. Münchenben és Párizsban tanult, többek között fényképészetet, majd alapos felkészülés után 1856-1859 között bejárta Texast, Közép-Amerikát, a Karib-szigeteket és Dél-Amerika északi részét. Hazaérkezése után megfigyeléseit, élményeit papírra vetette, és az általa készített képekkel együtt kiadatta. E műve alapján választotta a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagjául. A magyar utazási irodalom egyik legszebb darabja.
(8)+198+(2)p.+14t. (ebből 13 lithographia, köztük 1 díszcímlap, 1 kétosztatú acélmetszet) A litographiákat Rosti fényképei alapján Klette Gusztáv rajzolta kőre, Reiffenstein és Rösch nyomtatta Bécsben. Az acélmetszetet M. Rugendas után Johann Poppel metsz
Díszesen aranyozott, kiadói vászonkötésben. Aranyozott lapszélekkel. Enyhén viseltes példány.