Seneca, L(ucius) Annaeus
Opera, quae extant omnia...
1580 Parisiis Apud Aegidium Beys94. árverés / 36.
Kikiáltási ár: 160 000 Ft Leütési ár: 160 000 FtAzonosító
73733
(22)+728+(39)p.
Aranyozott, korabeli bőrkötésben. Az első táblát geometrikus mintákkal övezett, dupla léniasor keretezi. Középen ovális díszben növényi ornamensekkel övezett címer látható. A tábla többi részét geometrikus és harangtölcséres minta ékesíti rácsos elrendezésben. A hátsó tábla aranyozott díszítése megegyezik az elsőével, azzal a különbséggel, hogy a keretező dísz szélesebb, mert egy növényi ornamensekből álló, görgetős lenyomat található rajta. A bordamezőkben a táblákat díszítő, rombuszos és tölcsérvirágos díszítés ismétlődik dupla lénia keretben, kisebb méretben. A kecskebőr-kötésről helyenként a barka levált. A sarkai kopottak, hiányosak. A gerincen a sapkák szakadtak, hiányosak. Felül korábbi restaurálás nyomaival. Gilt contemporary leather binding. Damaged copy. BNH 0.