Swift, Jonathan
Gullivers Reisen. Mit Steinzeichnungen von Otto Schubert.
München Phantasus-Verlag92. árverés / 81.
Kikiáltási ár: 180 000 Ft Leütési ár: 240 000 FtAzonosító
72980
A húsz, római számmal jelölt, az illusztrátor által aláírt luxus-példány egyike, a X. számot viseli. A művészi kötést Frieda Tirsch, a XX. század első felének egyik legnevesebb német mestere készítette. A 61 illusztráció levonatait a művész egy vázlatával együtt külön mappában mellékelték, ebből itt 33 tábla maradt meg.
199+(1)p.; 33t. Lapszámozáson belül Schubert egészoldalas és szövegközti, eredeti kőnyomataival. (Phantasus-Drucke. Fünftes Druck.)
Aranyozott, kiadói maroquin-kötésben. Aranymetszéssel díszítve. A mellékletek kartonmappában. Limited (in 20 copy), luxury edition in original maroquin binding from Frieda Tirsch. Inner edges gilt. 33 plates (from 61) in a ?????,