Szatmárnémeti város által kiadott díszpolgári oklevél.

Korabeli sertésbőr-kötésben. A kötés élén egyesbélyegzők lenyomata fut körbe, a belső, besüllyesztett mezőt vaknyomott léniák övezik. Az első tábla közepén a város festett címerképe látható, amelyet aranyozott rézveret keretez. A sarkokon vésett, cizellált és domborított veretek találhatók, melyek fényét zománccal ékesített rézrátétek emelik. A hátsó táblát vaknyomásos léniák keretezik és négy csúszógomb védi a kopástól. A táblákat belül bordó selyemripsz előzék fedi. A kézzel festett pergamen-oklevelet kék bársonnyal bélelt, világosbarna, appretált könyvkötővászonnal borított doboz védi. Darabunk kiemelését kék selyemszalag teszi lehetővé. Függőpecsét aranyozott réztokban.
143. árverés / 132.

Kikiáltási ár: 250 000 Ft
Leütési ár: 300 000 Ft

Az okiratot Hieronymi Károly belügyminiszter részére állították ki. Az aláírók Böszörményi Károly polgármester és Joó Gábor főjegyző. Aranyozott, festett iniciálékkal.
2 pergamenlevél. Kelt: Szatmárnémeti, 1894. VII. 9.

Document of honorary citizenship in richly decorated, gilt 19th century leather. In leather box.