Széchenyi István, gróf

Hitel

1830 Pesten Trattner és Károlyi

122. árverés / 410.

Kikiáltási ár: 30 000 Ft
Leütési ár: 44 000 Ft
81142

Második kiadás. Az első hasonmása, attól csak néhány nyomdai eltérés alapján különböztethető meg. A szerző leghíresebb munkája, az 1830-as években induló reformmozgalom programadó műve, a magyar gazdasági irodalom egyik legfontosabb darabja.

XX+(1)+22-270+(1)p.
Enyhén kopottas, sérült, aranyozott gerincű, későbbi félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. Szentkirályi: 116.2.