Széchenyi István, gróf
Hitel
1830 Pesten Trattner és Károlyi146. árverés / 478.
Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 30 000 FtAzonosító
97343
Második kiadás. Az első hasonmása, attól csak néhány nyomdai eltérés alapján különböztethető meg. A szerző leghíresebb munkája, az 1830-as években induló reformmozgalom programadó műve, a magyar gazdasági irodalom egyik legfontosabb darabja.
Slightly worn, contemporary hardpaper. Spine gilt.
XX+(1)+22-270+(1)p.
Kopottas, aranyozott gerincű, korabeli papírkötésben.