(Széchenyi István, gróf)

A' Kelet népe. 1841.

1841 Pesten Trattner-Károlyi

107. árverés / 100.

Kikiáltási ár: 50 000 Ft
Leütési ár: 60 000 Ft
76952

Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott.

(2)+187 [recte 387]+(3)p. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Contemporary half cloth, gilt spine. Szentkirályi: 127.