Széchenyi István, gróf

Lovakrul

1828 Pesten Petrózai Trattner

125. árverés / 136.

Kikiáltási ár: 200 000 Ft
Leütési ár: 200 000 Ft
82270

A szerző első nyomtatásban megjelent könyve. Több kisebb munka után ebben foglalja össze a lótenyésztés színvonalának emelésével kapcsolatos javaslatait, köztük a lóversenyek rendezésére vonatkozó elképzeléseit.

(8)+IV+(1)+6-245+(1)p. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, restaurált, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen kis kopásnyomokkal. Restored contemporary half leather. Spine gilt, slightly worn. Szentkirályi: 107.