Széchenyi István, gróf

Lovakrul

1828 Pesten Petrózai Trattner

133. árverés / 174.

Kikiáltási ár: 600 000 Ft
Leütési ár: 3 200 000 Ft
92141

A szerző első nyomtatásban megjelent könyve. Több kisebb munka után ebben foglalja össze a lótenyésztés színvonalának emelésével kapcsolatos javaslatait, köztük a lóversenyek rendezésére vonatkozó elképzeléseit. A címlap elé beragasztott levélen Széchenyi autográf, német nyelvű ajánlása olvasható. A címzettje feltehetően verebi Végh Ignác nádori ítélőmester volt. A német nyelvű szöveg szerint Széchenyi a figyelmébe ajánlja frissen megjelent kötetét.

Restored later half leather. Spine richly gilt, slightly worn. Original cover bound inside.
(8)+IV+(1)+6-245+(1)p. Első kiadás.
Restaurált, díszesen aranyozott gerincű, későbbi félbőr-kötésben. A gerincen kis kopásnyomokkal. Az eredeti borító bekötve.