mely szerint Agorasztó Tivadart, Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye alispánját díszpolgárrá választják. A Jeges Ernő által pergamenlevélre festett, 1926. VII. 30-án kelt oklevél szövege díszesen aranyozott, festett, növényi motívumokkal díszített keretben, a város és az adományozott neve aranyozott kezdőbetűkkel, az alispán neve növényi díszekkel átszőve. Alul a város viaszpecsétjével és Dr. Starzsinszky László polgármester aláírásával. Az ezt követő hat táblán a művész hat (egy kétosztatú) eredeti aquarellje látható paszpartuban: 1. A város látképe (190 x 260 mm) 2. Városháza (240 x 190 mm) 3. Pest vármegyei kőbánya zúzótelepe (190 x 260 mm) 4. Kőbányai látképek 2 x (100 x 190 mm) 5. Kőbányai részlet a Dömör kapunál (240 x 190 mm) 6. Az egykori Gilitzer vendéglő (240 x 190 mm) Jeges Ernő (1898-1956) festő, grafikus a szentendrei művésztelep és a Szentendrei Festők Társaságának egyik alapítójaként 1926-tól évekig dolgozott a városban.
Szentendre város díszoklevele,