Szigligeti (Ede)

Zsidó. Eredeti szinmü dalokkal. Négy szakaszban.

1844 Pesten Geibel Károly

87. árverés / 258.

Kikiáltási ár: 25 000 Ft
Leütési ár: 46 000 Ft
59236

A címlap elé beragasztva: Szigligeti Ede sajátkezű levele ismeretlen színésznőnek "Nagyon tisztelt barátném!" megszólítással a címzettnek írt szereppel kapcsolatban. 2 levél, 1 beírt oldal. Keltezés nélkül. Az elülső kötéstábla belső oldalára a szerzőt ábrázoló fénykép felragasztva.

130p. Első kiadás.
XX. század eleji, bordázott gerincű, aranyozott félbőr-kötésben. A rajzos, kőnyomatú, eredeti borítók bekötve. Felül aranyozott lapszélekkel. Gyönyörű példány. Szüry: 4356. Prov.: Dr. Szalay József.