Szőgyény-Marich László, idősb
--- országbiró emlékiratai. I-III. kötet [egybekötve].
Bp. Hornyánszky85. árverés / 108.
Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 34 000 FtAzonosító
71587
A szerző konzervatív, császárhű politikus, udvari kancellár volt, mely tisztségéről 1848-ban lemondott. 1849 januárjától a "magyar királyi ideiglenes polgári közigazgatás", vagyis a császári közigazgatás vezetője, ezért birtokait az Orsz. Honvédelmi Bizottmány bírói zár alá helyezte.
1t. (színes)+XVII+(2)+276+(1)p.+2t.+2 mell. (kihajt. hasonmás); 1t.+XII+360p.+7t.; 1t.+X+430p.+7t.
Korabeli félvászon-kötésben.