T(eleki), J(ózsef gróf) de Sz(ék)
Essai sur la foiblesse des esprits-forts
1761 Amsterdam M. Rey147. árverés / 172.
Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 20 000 FtAzonosító
97565
A vallás védelmében született vitairat második kiadása, először egy évvel korábban jelent meg. A szerző Bod Péter tanítványa, nagy műveltségű író, neves könyvgyűjtő volt. E munkája jelentős nemzetközi visszahangot keltett, Rousseau tetszését is elnyerte, akivel Teleki személyesen is találkozott.
Worn contemporary leather. Spine slightly damaged.
XVI+128p.
Kopott aranyozású, korabeli bőrkötésben. A gerincen kis sérüléssel.