T(eleki), J(ózsef gróf) de Sz(ék)

Essai sur la foiblesse des esprits-forts

1761 Amsterdam M. Rey

147. árverés / 172.

Kikiáltási ár: 20 000 Ft
Leütési ár: 20 000 Ft
97565

A vallás védelmében született vitairat második kiadása, először egy évvel korábban jelent meg. A szerző Bod Péter tanítványa, nagy műveltségű író, neves könyvgyűjtő volt. E munkája jelentős nemzetközi visszahangot keltett, Rousseau tetszését is elnyerte, akivel Teleki személyesen is találkozott.

Worn contemporary leather. Spine slightly damaged.
XVI+128p.
Kopott aranyozású, korabeli bőrkötésben. A gerincen kis sérüléssel.