Tennyson, Alfred
Idylls of the King
1859 London Edward Moxon & Co157. árverés / 187.
Kikiáltási ár: 300 000 FtAzonosító
101690
Hazájában a mai napig az egyik legnépszerűbb szerző. Költészetét főleg a klasszikus mitológia és az angol legendák inspirálták. Tételünk az Arthur király és lovagjai történetét feldolgozó versciklusának első darabja.
Inscribed by the author. Worn, contemporary cloth.
8+(6)+261p. Első kiadás. A kötet elejére beragasztott, fejléces levélen a költő -- halála előtt nem sokkal kelt -- ajánló soraival.
Kopottas, korabeli vászonkötésben.