Vértes (Marcell)

L 'Heure Exquise. 20 Feuille.

1920 Paris Édition Aux Frais de L' Auteur

113. árverés / 34.

Kikiáltási ár: 80 000 Ft
Leütési ár: 220 000 Ft
78207

Vértes 1918-19-ben politikai plakátokat készített, a Tanácsköztársaság bukása után előbb Bécsbe, majd Párizsba emigrált. Ez az egyik első erotikus (inkább pornográfnak tekinthető) mappája. Rendkívül ritka.

20t. (önálló, eredeti, sajátkezűleg sorszámozott és aláírt rézkarcok) A címlap hiányzik.
Enyhén sérült gerincű, szalaggal megköthető, kiadói félvászon-mappában. Erotic copper engravings, all signed. Original half cloth, spine slightly damaged. Title page missing.