Vértes (Marcell)

Le pays a mon gout

1921 Paris (Szerző.)

88. árverés / 38.

Kikiáltási ár: 80 000 Ft
Leütési ár: 150 000 Ft
72127

Vértes 1918-19-ben politikai plakátokat készített, a Tanácsköztársaság bukása után elhagyta az országot. 1921-ben érkezett Párizsba, ez az egyik első erotikus mappája. Rendkívül ritka.

1 önálló levél+12t. (a művész által aláírt rézkarcok, paszpartuban) Számozott (24./100) példány.
Pótolt gerincű, kiadói félvászon-mappában. Numbered copy of a very rare edition of one of Vértes' first erotic works. Signed copper etchings in restored original half cloth case.