Vörösmarty Mihály
Szózat
1860 (Lőcse) Werthmüller János és fia bet.147. árverés / 198.
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Leütési ár: 150 000 FtAzonosító
97214
A második nemzeti himnuszunknak tekinthető mű első önálló kiadása. Három nyelvű (a magyar mellett német és tót) nyomtatvány. Először az Aurora almanachban jelent meg, 1837-ben.
20th century half leather with painted endpapers. Spine richly gilt, restored.
(3)p.
Díszesen aranyozott gerincű, XX. század eleji félbőr-kötésben. Festett előzéklapokkal. A gerincen kis javításokkal.