Vörösmarty Mihál(y)
1834 Budán, Magyar Királyi Egyetem (4)+159+(2)p. Első kiadás. (Eredeti játékszín. Első kötet.) Későbbi félvászon-kötésben.
147. árverés / 199.
Kikiáltási ár: 20 000 Ft
Leütési ár: 20 000 Ft
Vérnász. Szomorújáték öt felvonásban.
angol szoveg
Later half cloth.
A mű elnyerte a Tudós Társaság első drámapályázatának fődíját. A Csongor és Tünde közömbös fogadtatása után végre a sikert is meghozta szerzőjének.
Hozzákötve:
Tóth Lőrincz:
Átok. Dramai költemény.
Budán, 1835. Magyar Királyi Egyetem. (2)+144+(1)p. (Eredeti játékszín. Negyedik kötet.)