Vörösmarty Mihál(y): Vérnász. Szomorújáték öt felvonásban.

Vörösmarty Mihál(y)
Vérnász. Szomorújáték öt felvonásban.
1834 Budán, Magyar Királyi Egyetem (4)+159+(2)p. Első kiadás. (Eredeti játékszín. Első kötet.) Későbbi félvászon-kötésben.
angol szoveg
Later half cloth.

152. árverés / 199.
Kikiáltási ár: 40 000 Ft

A mű elnyerte a Tudós Társaság első drámapályázatának fődíját. A Csongor és Tünde közömbös fogadtatása után végre a sikert is meghozta szerzőjének.