Vörösmarty Mihál(y)

Zalán futása. Hősköltemény.

1825 Pesten Petrózai Trattner Mátyás

157. árverés / 198.

Kikiáltási ár: 300 000 Ft
101155

A honfoglalást megörökítő nagy nemzeti eposz a reformkor és a magyar romantika kezdetének emblematikus alkotása. Több hasonló kezdemény (Csokonai, Pálóczi Horváth) után született meg a mű 1825 elejére, majd szeptemberben nyomtatásban is napvilágot látott. Érdekessége, hogy a címlapon látható képet Kisfaludy Károly rajzolta. A kötet fogadtatása ellentmondásos volt: bár az előfizetési felhívásra csak 80-an jelentkeztek (ebből 40-en a szerző baráti köréből), az irodalmi közvélemény szinte egyöntetű lelkesedéssel fogadta, ami országos ismertséget hozott szerzőjének.

Contemporary half leather. Spine slightly worn.
1t. (Lehnhardt rézmetszetű díszcímlapja)+245+(3)p. Első kiadás.
Kopott aranyozású, korabeli félbőr-kötésben.