Zweig, Stephan: Buchmendel

Zweig, Stephan
Buchmendel
1998 Bp., Borda Antikvárium (Mester ny.) 51+(4)p. Lapszámozáson belül Orosz István 4 kihajtható, eredeti rézkarcával.
77. árverés / 105.

Kikiáltási ár: 60 000 Ft
Leütési ár: 95 000 Ft

A Borda Antikvárium nyolcadik bibliofil kiadványa. Haiman György tipográfus emlékének tiszteletére tanítványai készítették. A kolofon szerint: "Tervezte Keresztes Dóra, eredeti rézkarcokkal illusztrálta Orosz István, kötötte Juhász János... Készült 75 kézzel számozott, és a közreműködők által aláírt példány, ebből 15 szignált bőrkötésben, tokban." Ez a 15. számú példány. A kiadótól kapott információnk szerint ez az egyetlen forgalomban levő luxuspéldány. Juhász János által készített, szignált, kiadói bőrkötésben, védőtokban. Az elülső kötéstáblát aranyozott lénia keretezi, középen piros és fehér bőrből könyvet, fölötte szürke bőrből keménykalapot, alatta fehér pergamenből kávéscsészét formázó bőrrátétek díszítik. Original leather binding, signed, in original case.