73. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 201 – 300-ig. Összes tétel: 371 darab. 201 201 Knauz Nándor A Garan-melletti szent-benedeki apátság. A templom felszenteltetésének emlékére kiadja az esztergomi főkáptalan. Tizenhat képtáblával és a szöveg között több metszettel. Első kötet [unicus]. 1890 Bp. ((Franklin.)) 202 202 Kardos László A huszonegyéves Ady Endre 1922 Gyoma (Kner Izidor) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 203 203 Kéki Béla A Kner nyomda és a magyar könyvművészet 1957 Bp. ((Kner-ny.)) 204 204 Kner, (Imre) Emerich Das Gebetbuch des Generalis Gyulai. Ein seltenes Denkmal alter ungarischer Druckkunst. Hrsg. von ---. 1926 Gyoma (Kner) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 205 205 Kner Imre Gyulai generális imádságos könyve. A régi magyar tipografia egy ritka emléke. Kiadja: ---. 1926 Gyoma (Kner) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 206 206 Molnár Anna, Julia szép leány, Kőmives Kelemenné és egyéb régi népballadák könyve. Fametszetekkel diszitette Kozma Lajos. 1921 Bp. (Amicus (Kner ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 207 207 Pancsatantra azaz Ötös könyv... Szanszkrit eredetiből fordította Schmidt József. 1924 Gyoma (Kner) Kikiáltási ár: 50 000 Ft Leütési ár: 55 000 Ft 208 208 Zalay Masa Szerelmes melódiák 1907 Gyoma (Kner) 209 209 Kolb Jenő Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés. XV-XIX. század. Összeállította és magyarázó szöveggel ellátta ---. 1939 (Bp. (Hungária ny.)) 210 210 Kornis Gyula Széchenyi és a magyar költészet 1941 (Bp.) (Franklin) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 211 211 Kosztolányi Dezső Bolondok. Novellák. Bp. (Athenaeum) 212 212 Kosztolányi Dezső Káin. --- novellái. 1918 Bp. (Pallas) 213 213 Kosztolányi Dezső Zsivajgó természet Bp. (Genius) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 214 214 Körmendy-Ékes Lajos, dr. Az ötvenéves Mátyásföld 1938 Mátyásföld (Bíró M) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 215 215 Kríza János Vadrózsák. Székely népköltési gyüjtemény. Szerkeszti ---. Első kötet [unicus]. 1863 Kolozsvártt (Stein János) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 216 216 Krúdy Gyula Kék láng 1908 (Bp. (Schenk.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 217 217 Krúdy Gyula Mesemondások Jókai Mórról. A kislányának írta ---. Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 218 218 Krúdy Gyula Szindbád megtérése Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 219 219 Krúdy Gyula -- Pálmai Henrik Starttól a célig. Szerkesztők: ---. 1922 Bp. (Légrády testvérek) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 220 220 Lassú István A' török birodalom státistikai, geographiai és históriai leirása. Második megbővitett Kiadás. 1829 Budán (M. Kir. Univ) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 42 000 Ft 221 221 Lázár Béla, dr. Zichy Mihály élete és művészete Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 222 222 Legujabb kiadásu vezényszavak füzete a fegyvergyakorlatok, szurony és kardvivás oktatásához a M. Kir. Csendőrség számára Bp. (Várnay és fia) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 700 Ft 223 223 Linkesch Sándor Jókai két regényének viszonya forrásaihoz 1943 Bp. ((Kirchner.)) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 224 224 Lukinich Imre, dr. A szatmári béke története és okirattára. Közzétette, történeti bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel ellátta ---. 1925 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 225 225 M. Tótfalusi K. Miklosnak maga személyének, életének és különös tselekedetinek mentsége. Mellyet az Irégyek ellen, kik a' közönséges Jónak ezaránt meggátolói, irni kénszeríttetett. Kolosváratt, 1698. Esztendőben. Kiadja Gyalui Farkas. Az eredeti kiadás cimlapjának s egyúttal első lapjának fotocinkografiai másával. 1902 Kolozsvár (Ellenzék) 226 226 Macchiavelli, (Niccolo) Miklós A' fejedelem. Irta: ---. Forditotta: Perlaky Sándor. 1848 Pesten (Trattner-Károlyinál) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 227 227 Maczánek Amália Gyászvirágok Miksa mexikói császár gyászos kimultának emlékére. Szerzé: --- Budán 1867. 1868 Pest (Kertész J) 228 228 A Magyar Bohémvilág. Budapesti Ujságirók Almanachja 1908-ra. 1908 Bp. (Budapesti Ujságirók Egyesülete) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 229 229 A magyar nemzet aranykönyve 1914-1918. József főherceg és Szurmai Sándor báró előszavával. Bp. (Csarni J. és Társa ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 230 230 Magyar régiségek. Szerkezte: Kiss Bálint. 1839 Pesten (Landerer L) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 231 231 Angyal Dávid Késmárki Thököly Imre 1657-1705. I-II. rész. Bp. (Méhner Vilmos) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 232 232 Bártfai Szabó László Ghymesi Forgách Ferencz 1535-1577 1904 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 50 000 Ft 233 233 Ferenczi Zoltán Báró Eötvös József 1813-1871. 1903 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 234 234 Marczali Henrik Mária Terézia 1717-1780. 1891 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 500 Ft 235 235 Márki Sándor, dr. II. Rákóczi Ferencz. I-III. kötet. Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 236 236 Ortvay Tivadar Mária, II. Lajos magyar király neje (1505-1558) 1914 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 237 237 Széchy Károly Gróf Gvadányi József. 1725-1801. 1894 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 238 238 Zichy Antal Gróf Széchenyi István életrajza. I-II. kötet. Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 25 000 Ft Leütési ár: 100 000 Ft 239 239 Márai Sándor Mágia (Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 240 240 Márai Sándor Naptárcsere 1935 (Bp.) (Hungária) 241 241 Margalits Ede, dr. Magyar közmondások és közmondásszerü szólások. Gyüjtötte és rendezte ---. 1897 Bp. (Kókai L) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 242 242 Markó Lajos Dante: Divina Commedia /Inferno/. --- 25 eredeti rézkarca. Az előszót Berzeviczy Albert írta hozzá. 1921 H.n. (ny.n) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 243 243 May, (Karl) Károly Old Wabble. Forditotta: Hegedüs Arthur. Bp. (Aczél testvérek) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 244 244 Megfagyott Muzsikus. 1930. (A Kir. József Műegyetem építészhallgatóinak évkönyve.) 1930 (Bp. (K. M. Egy. Ny.)) 245 245 Mészáros Ignátz Buda várának viszsza vételekor a' keresztények fogságába esett egy Kártigám nevű török kis-aszszonynak ritka, és emlékezetes történeti, Mellyeket némelly különös fel-jegyzésekből Magyar nyelvbe foglalta. ---. Második nyomtatás. 1780 Posonyban és Kassan (Landerer Mihály) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 246 246 Mikszáth Kálmán Beszterce ostroma. (Egy különc ember története.) 1896 Bp. (Légrády) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 247 247 Mikszáth Kálmán A Noszty fiu esete Tóth Marival. I-III. kötet. 1908 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 248 248 Milleker Bódog Délmagyarország régiségleletei a honfoglalás előtti időkből. Összeáll.: ---. I-III. rész [egybekötve]. Temesvár (Csanád-egyházmegyei ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 249 249 (Molnár C. Pál) In memoriam S. regis Stephani 1938 (Bp. (Székesfőv. ny.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 250 250 Molnár Ferenc Az ördög. Vigjáték három felvonásban. Harmadik kiadás. 1907 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 251 251 Moore, (Thomas) Egy irlandus' útazása az igaz vallás' felkeresése végett. Irland népe' ősi hitének védelmére jegyzésekkel felvilágosítva. I-II. füzet. 1836 N(agy)Váradon (Tichy János) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 252 252 Móricz Zsigmond Pillangó. Idill. 1925 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 253 253 Móricz Zsigmond Szegény emberek 1917 Bp. (Nyugat) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 254 254 Möller István A Vajda-hunyadi vár építési korai 1913 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 255 255 Mühlbeck Károly --- vidám fejlécei 1935 (Bp. (Uj Idők.)) 256 256 Nádai Pál Könyv a gyermekről. Munka, játék, művészet. Ignotus előszavával. I-II. kötet. 1911 Bp. (Franklin) 257 257 Nagy Ignác Magyar titkok. Közli ---. 1-12. füzet [három kötetben]. Pesten (Hartleben) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 258 258 Nagy Nep(omuk) János Hierolexicon polymathicum Latino-Hungaricum. Latin magyar köztanulatos műszótár. Koszoruzott pályamunka. Két kőrajzzal. 1845 Szombathelyen (Reichard K. 's Fiai) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 259 259 Nowak Károly Frigyes A katasztrófa útja. Forditotta: Tonelli Sándor. 1919 Szeged (Engel) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 260 260 Dankó József A franczia könyvdísz a renaissance korban. Székfoglaló értekezés. 1886 Bp. (MTA) 261 261 A gépterem. Egyetemes kézikönyv. A Budapesti Gépmesterek és Nyomók Köre megbizásából szerkesztette Fuchs Zsigmond. 1910 Bp. (Világosság) 262 262 Kremmer Dezső, dr. A régi Buda és Pest könyvekben, képekben. A Magyar Bibliophil Társaság harmadik kiállításának katalogusa. Rendezte: ---. 1922 Bp ((MBT.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 263 263 A nagyszombati Érseki Főgymnasium könyvtára 1879. 1879 Nagyszombat (Winter Zs) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 264 264 A Pesti Könyvnyomda Részvénytársaság ötven éves fennállásának története. 1868-1918. 1918 Bp. (Pesti Könyvny. Rt) 265 265 Reiter László --- könyvművészete. Elek Artúr bevezetésével. Bp. (Hungária) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 266 266 Szentkúty Pál Régi hazai nyomdák mintakönyvei. Adalékok a magyar betű és a nyomdai "cifra" történetéhez. 1940 Bp. (Magyar Bibliophil Társ. (Kner ny.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 267 267 Telegdi Miklós Az keresztyensegnec fondamentomirol való rövid keonywechke. Ki az Szent irasnac külömb külömb heleiből es --- mester által, Deac nyelwböl Magyar nyelwre forditatot. Bechben niomtattatot Raphael Hofhalter által: urunc szuletese utan 1562. esztendöben. 1884 (Bp.) ((MTA.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 268 268 Tíz írás a nyomdászatról (Bp. (Hungária) 269 269 Ormódi Bertalan Pecsovics-világ Magyarországon. Történeti rajz a jelenkorból. 1868 Pest ((Aigner.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 270 270 [Antal Lajos] Dr. Zétény Győző A magyar szabadságharc honvédorvosai Bp. (Egyetemi Ny) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 271 271 Balogh Kálmán Orvosi műszótár. Szerkesztette ---. 1883 Bp. (Eggenberger) 272 272 Galambos Márton Gyógyszertan állatorvosok és mezei gazdák számára 1871 Pest (Heckenast G) 273 273 Gallik Géza Utmutatás a tápszerek, edények, szövetek és egyéb házi cikkek orvosrendőri vizsgálatára. Orvosok, gyógyszerészek s rendőri közegek számára irta ---. 1879 S(átor)a(lja)-Ujhely és Bp. (Kállay) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 274 274 Hippokrates --- sebészete. Ford.: Dr. Sattler Jenő. Bp. (Pfeifer F) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 275 275 Munde, (Karl) Károly A' graefenbergi vizgyógyintézet és priesznitzi gyógymód' körűlményes leirása mind azon betegek' számára, kik Graefenbergbe menni, vagy a' gyógyítást otthon végbe vinni szándékoznak, toldalékkal a' lovak' különféle betegségei gyógyításáról --- után. Második kiadás. 1838 Kolozsvárott (Barra G) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 276 276 Róth Miklós, dr. Id. báró Korányi Frigyes Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 277 277 Schraud, (Ferenc) Franciscus Historia pestis Sirmiensis annorum MDCCXCV et MDCCXCVI. Tom(i) I-II. 1802 Budae (Reg. Univ. Pest) 278 278 Semmelweis, (Ignác Fülöp) --- összegyűjtött munkái. Összegyűjtötte s egy részét németből forditotta Győry Tibor. 1906 Bp. (M. Orv. Könyvk. Társ) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 279 279 Varró Aladár Béla Gyógynövények mint háziszerek. Szines képekkel. Második kiadás. Bp. (Dante) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 280 280 Ovid(ius Naso, Publius) Magyar ---, az által-változásokról szabad forditásban. Viski T. Pál Gyalai Prédikátor által. I. darab [unicus]. 1802 Kolo'sváratt (Ref. Kol) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 281 281 Örkény István Voronyezs. Színmű 3 felvonásban, 4 képben. Bp. (Székesfőv. Ir. és Műv. Int) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 282 282 Pap Dénes A magyar nemzetgyülés Pesten 1848-ban. Közli ---. Második kiadás. I-II. kötet [egybekötve]. 1881 Bp. (Ráth M) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 283 283 Pataki József Anjou királyaink és a két román vajdaság 1944 Kolozsvár (Nagy Jenő) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 284 284 Pázmány Péter ismeretlen magyar könyve. Okok, nem okok. Pozsony, 1631. Hasonmásban közrebocsájtja és ismerteti Stripsky Hiador. 1937 Bp. ((K. M. Egy. Ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 285 285 Plautus A hetvenkedő katona. Három ezüst. Fordította Devecseri Gábor. A bevezetést írta Huszti József. 1942 (Bp.) (Parthenon) 286 286 Pósa Lajos Száll az ének. Szavalni való hazafias versek. Bp. (Hungaria ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 287 287 Przseválszkij, Mikhájlovics Nikoláj Zajzánból Khámin át Tibetbe és a Sárga folyó forrásvidékére. --- orosz ezredes harmadik utja Közép-Ázsiába. Oroszból dolgozta Csopey László. 1884 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 288 288 Pukánszky Béla Erdélyi szászok és magyarok 1943 (Bp.) (Danubia) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 289 289 Radó Richárd Pest-budai emlékek a XIX. századból 1941 Bp (Rózsavölgyi és Társa) 290 290 Radvánszky Béla, báró Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században. I-III. kötet. Bp. (Hornyánszky V. -- Knoll K) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 291 291 Rákóczi Ferencz, II. --- önéletrajza és egy keresztény fejedelem áhításai czímű munkája. A párisi Nemzeti Könyvtárban őrzött eredeti kéziratból kiadja a Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottsága. 1876 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 292 292 Ráth Károly A magyar királyok és erdélyi fejedelmek hadjárati, utazási és tartózkodási helyei. Második, bővített és javított kiadás. 1866 Győr (Sauervein G) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 0 Ft 293 293 Rausch, (Ferenc) Franciscus Elementa architecturae ad structuras oeconomicas applicatae, in usum academiarum per Regnum Hungariae et eidem adnexas provincias... 1799 Budae (Reg. Univ. Pest) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 294 294 Rédvay István dr. Huszáraink hazatérése 1848/49-ben 1941 Bp. (A Vitézi Rend Zrínyi Csoportja) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 295 295 Regestrum bursae Cracoviensis Hungarorum nunc primum ex autographo codice Bibliothecae Cracoviensis editum 1821 Budae (Typ. Reg. Univ. Hung) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 296 296 Réthy László, dr. Az oláh nyelv és nemzet megalakulása. Második kiadás. 1890 Nagy-Becskereken (Pleitz F. P) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 297 297 Retorta Sziporka. 1937. 1937 (Bp. (Élet.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 298 298 Retorta Sziporka. 1942. 1942 (Bp. (ifj. Kellner Ernő ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 299 299 Rexa Dezső A kisbirótól a vicispánig és vissza. Miegymás a vármegye portájáról. Gyüjtögeti és nagy részben irta: ---. 1936 (Cegléd) ((Sárik-ny.)) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 300 300 Rózsa György Régi várképek 1955 Bp. (MNM Történeti Múzeuma) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Oldal 2 Jelenlegi oldal 3 Oldal 4 Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »