73. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 301 – 371-ig. Összes tétel: 371 darab. 301 301 Rupp Jakab Buda-Pest és környékének helyrajzi története. Két térképpel. 1868 Pesten (Eggenberger) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 302 302 [Sas Ede] Bocs Bálint Tányértalpu koma vitézi tettei Boszniában továbbá mulatságos kalandjai a moziban. Irta ---. Mühlbeck Károly rajzaival. Harmadik kiadás. Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 303 303 Scherer Ferenc, dr. Gyula város története. I-II. kötet. 1938 (Bp.) ((Stephaneum ny.)) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 304 304 Schmall Lajos Buda-Pest utczái és terei. Adatok a Buda-pesti utczák és terek elnevezéséhez és történetéhez. 1906 (Bp. (Székesfőv. ny.)) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 305 305 Sebess Dénes Bethlen István gróf. Történelmi korrajz. Egy kortárs feljegyzései. Bp. (K. M. Egy. Ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 306 306 Shakespeare, (William) --- szonettjei. Ford.: Szabó Lőrinc. (Bp. (Genius) 307 307 Singer, Dr. Bernhard Die Therme Hévviz bei Keszthely in Ungarn. (Zalaer Komitat.) Zweite Auflage. 1875 Gross-Kanizsa (Fischel) 308 308 Solymossy Sándor, dr. Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. 1901 Bp. (Pesti könyvny. rt) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 309 309 Somogyi József, dr. Eugenika és etika. A fajok sorsának erkölcsi megvilágítása. 1934 Bp. (Eggenberger) 310 310 Staudhammer Károly Régi nürnbergi udvarok 1943 Bp. ((Dzula-ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 311 311 A szabadságharc csatái. 1848-1849. 1954 (Bp.) (Ifjúsági) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 312 312 Szabó Dezső A forradalmas Ady 1919 (Bp.) (Táltos) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 313 313 Szabó Ferencz Európa története a franczia forradalom kezdetétől a bécsi congressusig (1789-1815). Menzel, Weisz, Horváth, Springer s mások művei után írta ---. I-II. kötet. Nagy_Becskereken (Pleitz) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 50 000 Ft 314 314 Szádeczky K. Lajos, dr. A székely puccs 1877-ben. Székely légió szervezése az orosz-török háborúban 1920 Budapest (Termimus) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 315 315 Szakonyi Lajosné Tömöry Andrea, vitéz Régi huszárhistóriák 1943 Bp. (K. M. Egy. Ny) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 316 316 Szalay Karola A tánc a képzőművészetben 1941 Bp. ((May J. ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 317 317 Szamota István Régi magyar utazók Európában 1532-1770. Az előszót irta: Vámbéry Ármin. 1892 Nagy-Becskereken (Pleitz F. P) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 40 000 Ft 318 318 Szamota István Régi utazások Magyarországon és a Balkán-félszigeten. 1054-1717. Összegyüjtötte és jegyzetekkel kisérte ---. 1891 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 319 319 Széchenyi István, gróf --- írói és hírlapi vitája Kossuth Lajossal. Szerk. és bev.: Dr. Viszota Gyula. I-II. rész. Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 36 000 Ft 320 320 Szeghy Ernő, dr. Japán. Történelmi, föld- és néprajzi vázlatok. 1905 Bp. (Szent-István-Társulat) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 321 321 Szendrey János dr. -- Szentiványi Gyula Magyar képzőművészek lexikona. Magyar és magyarországi vonatkozású művészek életrajzai a XII. századtól napjainkig. Első kötet [unicus]. 1915 Bp. ((Endrényi I. ny.)) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 322 322 Szentimrei Jenő Nyári délután Egeresen 1924 (Kolozsvár (Kadima ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 323 323 Szép Ernő Bűneim Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 324 324 Szép Ernő Zümzüm 1943 Bp. ((May J. ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 325 325 Szigethy István Ex libris. Rajzos könyv. 1916 Kolozsvár ((Egyesült Könyvnyomda R.-t) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 326 326 Szigeti album. MDCCCLX. Kiadták Szilágyi István -- P. Szathmáry Károly. 1860 Pest (Ráth) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 327 327 Szilágyi Loránd A modern kormányzattörténet kialakulása 1933 Budapest (K. M. Egy. Ny) 328 328 Szomory Dezső Az élet diadala. Novellák. 1917 Bp. (Nyugat) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 329 329 Szterényi József, báró Régmult idők emlékei. Politikai feljegyzések. 1925 Bp. (Pesti Könyvny. Rt) 330 330 Tamási Áron --- összes novellái 1942 (Bp.) (Révai) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 331 331 Teleki Pál, gróf --- országgyűlési beszédei. Sajtó alá rendezte: Papp Antal. I-II. kötet. Bp. (Studium) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 332 332 A Duna hosszszelvénye Magyarországban. Profil en long du Danube en Hongrie. Längenprofil der Donau in Ungarn. (Bp.) (m. kir. államny) 333 333 Than Károly A városligeti artézi kút hévforrásának vegyi elemzése 1880 Bp. (MTA) 334 334 Thirring Gusztáv, dr. Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. 1900 Bp. (Magyar Turista-Egyesület Bp.-i Osztálya) 335 335 Timon Ákos A Szent Korona elmélete és a koronázás. Második bővített kiadás. 1920 Bp. (Stephaneum) 336 336 A tízéves Vitézi Rend. 1921-1931. Szerk.: Szécsy Imre -- Oszlányi Kornél -- Oszlányi József -- Farkass Jenő. Bp. (Orsz. Vitézi Szék) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 337 337 Toldy Ferenc Aesthetikai levelek Vörösmarty Mihály' épikus munkájiról 1827 Pest (Eggenberger -- Müller) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 338 338 Tolnai Simon A bűvészet könyve. Előszóval ellátta: Tóth Béla. V. kiadás. I-II. kötet [egybekötve]. Bp. (Kosmos) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 339 339 Tompa Mihály --- összes költeményei. Teljes kiadás. Sajtó alá rend.: Lévay József. I-IV. kötet. 1885 Bp. (Méhner) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 340 340 Tóth Kálmán A Honvédmenház könyve. Szerkesztette ---. 1870 Pesten (Athenaeum) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 341 341 Tömörkény István Vizenjárók és kétkezi munkások 1902 Szeged (Engel Lajos) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 342 342 Uj Plutarch, vagy minden korok és nemzetek' leghiresebb férfiai és hölgyeinek arcz- és életrajza. Magyarázta Bajza (József). I. kötet. 1846 Pest (Hartleben) 343 343 Az Uralkodópár julius 16-án Pozsonyban tett látogatásának Emléke. -- Andenken an den Besuch des Herrscherpaares. (Pozsony (A pozsonyi cs. és kir. katonai parancsnokság) 344 344 Bársony István A királytigris. Regény. Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 345 345 Bársony István Magyar földön. Természet és vadászat. Második kiadás. Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 346 346 Bársony István A róna és az erdő. Állatjellemek, hangulatok, vadász-emlékek és arczképek gyüjteménye. Képekkel díszítette: Olgyay Ferencz. 1902 Bp. (Pallas) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 347 347 Bársony István A visszhang. Elbeszélések. Neogrády Antal és Goró Lajos rajzaival. 1903 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 348 348 Benkő Pál, kézdivásárhelyi A vadászat. Gyakorlati szakkönyv. 1935 Bp. (K. M. Egy. Ny) 349 349 Diezel (Karl Emil) -- Mika (Károly) A fogoly, fácán, császármadár és erdei szalonka természetrajza és vadászata Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 350 350 Diezel (Karl Emil) -- Mika (Károly) Az őz és a nyúl természetrajza és vadászata Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 351 351 Fekete István Öreg utakon Bp. (Singer és Wolfner) 352 352 Justh Ödön Vadásznapló töredékek 1941 Bratislava-Pozsony (Veritas) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 353 353 Kékessy László A magyar vadász kézikönyve. Bársony István előszavával. Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 354 354 Molnár Gábor A kutyafejű szikla. Nemes Török János rajzaival. Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 355 355 Szederjei, Ákos -- Sartorius, Otto Die Goldmedaillen-Hirsche Ungarns. Mit 276 Abbildungen. 1960 Bp. (Terra) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 356 356 Szurmay Sándor, vitéz uzsoki báró Vadászemlékek, horgászélmények. Vitéz József királyi herceg előszavával. 1937 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 357 357 Varga Nádor Lajos A fametszet. Könyv a fametszet mesterségéről és történetéről, közel 200 képpel (színes fametszetekkel), színes kezdőbetűkkel. 1940 Budapest (Szerző) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 358 358 Verne, (Jules) Gyula A bundák hazája. Regény két kötetben. Harmadik, egyedül jogositott magyar képes kiadás. Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 359 359 Verne, (Jules) Gyula Fekete Indiák. Francziából ford.: Varga ottó. Egyedül jogositott magyar kiadás. 1901 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 360 360 Verne, (Jules) Gyula A Grant kapitány gyermekei. Ford.: Vértesi Arnold. Negyedik egyedül jogositott kiadás. 1905 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 361 361 Verne, (Jules) Gyula Az Orinocon fölfelé. Regény. Forditotta Gaal Mózes. 1899 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 362 362 Vicinális Dugóhúzó. 1964. 1964 (Bp. (Főv. Nyomdaip. Váll.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 363 363 Vietórisz István dr. Tirpákok. Életkép egy város hőskorából. 1939 Nyíregyháza (Orosz Károly) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 364 364 Viski Károly, dr. Székely szőnyegek. Összeállította: ---. Bp. (Egyetemi Ny) 365 365 A vizjogi törvény, a tiszai törvény és az ezekre vonatkozó rendeletek. Jegyzetekkel, magyarázatokkal, idézetekkel és betűsoros tárgymutatóval ellátva összeállítják és kiadják Kovácsy Sándor és Kvassay Jenő. 1886 Bp. (Kilian) 366 366 Vörösmarty Mihál(y) Árpád' ébredése. Előjáték a' Pesti Magyar Színház' megnyitásának ünnepére. 1837 Pest (Trattner-Károlyi ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 367 367 Weöres Sándor Az ének árnya 1977 Bp. ((Alföldi ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 368 368 Weöres Sándor Ének a határtalanról Bp. (Magvető) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 369 369 (Werbőczi István) Verböczi, Stephanus Extractus ---; sive succinta explicatio decreti tripartiti juris consuetudinarii inclyti Regni Hungariae... Editio secunda. 1800 Pestini & Posonii (Landerer) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 370 370 Wertner Mór, dr. A középkori délszláv uralkodók genealogiai története 1891 Temesvár (Csanád-egyházm. ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 371 371 Zilahy Károly Magyar koszorusok albuma. Irói élet- és jellemrajzok. Második jutányos kiadás. 1874 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Oldal 2 Oldal 3 Jelenlegi oldal 4