Petőfi Sándor

Felhők

1846 (Pest) (Emich.)

147. árverés / 133.

Kikiáltási ár: 300 000 Ft
97125

A kötetben szereplő versek többségét Petőfi 1846 tavaszán Szalkszentmártonban írta, ahol szülei fogadót és mészárszéket béreltek. A költő ide vonult vissza szerelmi csalódásai után. A János vitéz által hozott elismerést és a kezdeti sikereket követően ez Petőfi útkeresésének időszaka, amelyet az irodalomtörténet-írás a költő válságkorszakaként emleget.

20th century half leather. Spine gilt. Original cover bound inside. Two leaves replaced by copies. Title page restored.
70p. Első kiadás. Két levél (43-46p.) másolattal pótolva.
Aranyozott gerincű, XX. századi félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. A címlap javítva.