64. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 401 – 500-ig. Összes tétel: 643 darab. 401 401 Megyei monográfiák. Magyarország közgazdasági és közművelődési állapota a XIX. század végén. Szerk.: Kőrösi József. Első kötet. 1891 Bp. (MTA) 402 402 Menander Protector --- történeti művének fennmaradt töredékei. Ford.: Dr. Lukinich Imre. 1905 Brassó (Brassói Lapok) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 403 403 Mészáros Ignátz Buda várának viszsza vételekor a' keresztények fogságába esett egy Kártigám nevű török kis-aszszonynak ritka, és emlékezetes történeti, Mellyeket némelly különös fel-jegyzésekből Magyar nyelvbe foglalta. ---. Második nyomtatás. 1780 Posonyban és Kassan (Landerer Mihály) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 404 404 Mika Sándor Weiss Mihály. Egy szász államférfiú a XVII. századból. 1893 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 405 405 Mikes Kelemen Török országi levelek, mellyekben a IIdik Rákótzi Ferentz Fejedelemmel Bújdosó Magyarok' Történetei más egyébb emlékezetes dolgokkal eggyütt barátságossan eléadatnak. Irta ---. Most pedig Az eredetképpen való Magyar Kézírásokból kiadta Kultsár István. 1794 Szombathelyen (Siess) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 40 000 Ft 406 406 Miklós Imre A magyar vasutasság oknyomozó történelme 1937 Vácon (Kapisztrán ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 407 407 Mikszáth Kálmán Az én kortársaim. Írta: ---. "Az Ujság" ajándéka előfizetőinek. 1904 (Bp.) (Athenaeum) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 408 408 Mikszáth Kálmán Mikor a mécses már csak pislog. Elbeszélések. 1903 Bp. (Légrády) 409 409 Mikszáth Kálmán A tekintetes vármegye. Igaz történetek. Mannheimer Ágost rajzaival. 1885 Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 410 410 Mikszáth Kálmánné --- visszaemlékezései. Irodalomtörténeti függelékkel Beöthy Zsolttól. 1922 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 411 411 Miskolczy László -- Vargha László A Nagykunság vidék népének építészete 1943 Bp. (Magyar ház barátai) Kikiáltási ár: 2 500 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 412 412 Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerkesztette: Lukinich Imre. Bp. (Kir. Magy. Egy. Ny) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 413 413 Mohl Adolf Lövő története 1930 Győr (Győregyházmegyei Alap) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 414 414 Müller Lajos Az illem- és táncztan egyetemes kézikönyve Bp. (Aigner) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 900 Ft 415 415 Nádai Pál Asszonyi pompa. Dankó Ö(dön) rajzaival. 1926 (Bp.) (Világirodalom) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 416 416 Nagy Ignác Hajdan és most. I-II. rész. 1845 Bp. (Hartleben) 417 417 Nagy Ignác Menny és pokol. I-III. füzet [egybekötve]. 1846 Bp (Hartleben.) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 500 Ft 418 418 Nagy Lajos Az Eskü-téri római erőd, Pest város őse 1946 Bp. (Bp. Székesfőv. Ir. és Műv. Intézete) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 419 419 Naményi Ernő -- Hermanné Cziner Alice -- Nádai Pál A reklám. Három részben. I. A reklám gazdaságtana. II. A reklám lélektana. III. A reklám művészete. Bp. (Pantheon) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 420 420 A Napkelet lexikona. I-II. kötet [egybekötve]. 1927 Bp. (Magyar Ir. Társ) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 421 421 IV. Károly visszatérési kisérletei (Bp.) ((Budapesti Hirlap ny.)) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 422 422 Nemzeti küzdelmek. Történeti elbeszélések a régi időkből. A magyar ifjúságnak írták: Böngérfi János, Szalay Sándor, Földes Géza és Gaal Mózes. Bp.-Pozsony (Stampfel) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 900 Ft 423 423 Németh László Készülődés. A Tanú előtt. I-II. kötet. Bp. (Magyar Élet) 424 424 Németh László Kisebbségben. I-IV. kötet [két kötetben]. 1942 Bp. (Magyar Élet) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 800 Ft 425 425 Népdalok és mondák. A Kisfaludy-társaság megbízásábul szerkeszti és kiadja: Erdélyi János. 1846 Pesten (Beimel) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 426 426 Nepos, Cornelius De vita excellentium imperatorum...; Oder: Deutliche, und nach dem Begriff der Jugend endlich recht eingerichtete Erkl„rung des Cornelii Nepotis... 1762 Leipzig (Brönner) 427 427 Nesbitt, L. M. Az ismeretlen Abesszinia 1937 Bp. (Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 428 428 Orosz Ádám Ida vagy a pusztai sír. Beszély ige nélkül. Harmadik kiadás. 1871 Egerben (Érseki Lyceum) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 400 Ft 429 429 Az orosz évkönyvek magyar vonatkozásai. "Az Orosz Évkönyvek Teljes Gyűjteménye" köteteiből a M. Tud. Akadémia Történelmi Bizottságának megbízásából fordította Hodinka Antal. 1916 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 430 430 Országgyűlési emlékkönyv 1866. 1867. Szerkesztő: Farkas Albert. 1867 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 431 431 Ortutay Gyula Tömörkény István 1934 Szeged (Magyar Irodalomtörténeti Inté) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 432 432 Ovidius Naso, Publius ---' levelei vagy pontusi elégiái. IV. könyv. Második jobbitott kiadás. Fordította: Egyed Antal. 1845 Pécsett (a lyceum' könyvnyomó-intézetében) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 433 433 Ovidius Naso, P(ublius) --- Szomorú Verseinek Öt Könyve. Fordította: Irmesi Homonnay Imre. 1825 Pesten (Trattner) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 434 434 Padányi Gulyás Jenő A Fertő vidék népének építészete 1937 Bp. (A Magyar Ház Barátai) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 700 Ft 435 435 Pálffy János Magyarországi és erdélyi urak. --- emlékezései. I-II. kötet. 1939 (Kolozsvár) (Erdélyi Szépmives Céh) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 436 436 Palotay, Gertrude de Le costume national Hongrois (Bp. (Officina) 437 437 Palugyay Imre, ifj. Buda-Pest szabad királyi városok leirása 1852 Pest (Landerer és Heckenast) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 438 438 Palugyay Imre, ifj. Jász-kún kerületek s Külső Szolnok vármegye leirása 1854 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 439 439 Palugyay Imre, ifj. Szabad királyi városok leirása. Első rész [unicus]. 1853 Pest (Landerer és Heckenast) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 440 440 Pán József, R. A tervező álma. Egy romváros újjászületése. --- ötletkönyve. 1945 Bp. (Dr. Vajna Gy) 441 441 Pápai Páriz, Franciscus (Ferenc) Dictionarium Latino-Hungaricum... intentione ac labore Petri Bod 1782 Cibinii (Sárdi-Hochmeister) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 442 442 Papp Ferenc, dr. Budapest meleg gyógyforrásai 1942 Bp. (Élet) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 443 443 Papp Miklós. K. Caraffa és az eperjesi vér-törvényszék. Történeti korrajz a XVII. századból. I-II. kötet [egybekötve]. 1863 Kolozsvártt (Stein) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 444 444 A Párisi Magyar Békeszerződés és magyarázata. Az Atlanti-óceáni alapokmány és a fegyverszüneti egyezmény teljes szövegével. 1947 Bp. (Gergely R) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 445 445 Pásztor Mihály Buda és Pest a török uralom után Bp. (Székesfőv. ny) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 400 Ft 446 446 Pásztor Mihály A közvilágítás alakulása Budapesten 1929 Bp. (Székesfőv. háziny) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 447 447 Paulovics István Dacia keleti határvonala és az úgynevezett ńdákń-ezüstkincsek kérdése 1944 Kolozsvár (Erdélyi Tud Int. (Minerva ny.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 448 448 Pázmány (Péter) Harminckilenc kiadatlan --- -levél -- Petri card. Pázmány Archiepiscopi Strigoniensis Epistolae Ineditae. Levéltári jegyzetekkel ellátta és vonatkozó oklevelekkel kiadta: Dr. Galla Ferenc. 1936 Vác ((Kapisztrán ny.)) 449 449 Pázmány Péter Hodegus. Igazságra vezérlő kalauz. Mellyet írt, és most sok helyen jobbítván ki-botsátot ---. 1766 Nagy-Szombatban (Jesus Társ. Akad. Coll) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 36 000 Ft 450 450 Pázmány Péter A' romai anya-szent-egy-ház szokásából minden vasárnapokra és egy-nehány innepekre rendeltt evangeliomokrúl predikátziók... 1768 Nagy-Szombatban (Jesus Társ. Akad. Coll) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 451 451 Peisner Ignác Budapest a XVIII. században 1900 Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 452 452 Pénzes Antal Budapest élővilága 1942 Bp. (Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 453 453 Perger János Bé vezetés a' diplomatikába vagy is az oklevél esméret tudományába mellyet tt. Schwartner Márton úr után... ki adott ---. I-III. rész [egybekötve]. 1821 (Pest) (Trattner J. T) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 454 454 Pestmegye Trianon után. Frühwirth Mátyás főszerkesztésében szerkesztette Dömjén Miklós. I-II. kötet. 1930 Bp. (("Madách" ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 455 455 Petiscus, A. H. Az Olympos. Görög-római mythologia. Függelékül a germán népek istentana. --- nyomán szerk.: Dr. Geréb József. Második átdolgozott kiadás. 1901 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 456 456 Pettkó-Szandtner Tibor, felsődriethomai A magyar kocsizás Bp. (Biró M) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 457 457 Politikai Magyarország. Főszerk.: Szász József. I-IV. kötet. Bp. (Anonymus) Kikiáltási ár: 2 500 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 458 458 Pongrátz Emil, B. Suezig és vissza. Utirajzok. I-II. kötet [egybekötve]. 1870 Pest (Petrik Géza) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 459 459 Pór Antal Nagy Lajos 1326-1382. I-II. fele [egybekötve]. 1892 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 460 460 Pór Antal Trencsényi Csák Máté 1260-1321. 1888 Bp. (Méhner) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 461 461 Preisich Gábor Budapest városépítésének története. I-III. kötet. 1960 Bp. (Műszaki) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 462 462 Prímás-album. Dr. Serédi Jusztinián Magyarország bibornok hercegprímása tiszteletére. Szerkesztette: Az Országos Katolikus Szövetség. 1928 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 700 Ft 463 463 Pulszky Ferencz Életem és korom. Második kiadás. I-II. kötet. 1884 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 1 400 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 464 464 Rabelais, Francois Gargantua. (Pantagrueli vidámságok könyve). A bevezető tanulmány és a fordítás Kemény Katalin munkája. Az előszót Benedek Marcell írta. 1936 Bp. (Merkantil-ny) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 465 465 (Radákovics József) Vas Gereben Életúnt ember. Regény. I-II. kötet [egybekötve]. 1862 Pest (Beimel és Kozma) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 466 466 (Radákovics József) Vas Gereben Garasos arisztokraczia. Regény. I-II. kötet. (egybekötve) 1865 Pest (Hartleben A) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 467 467 (Radákovics József) Vas Gereben A multak emlékei. I-II. kötet [egybekötve]. 1859 Pest (Ráth M) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 468 468 Radnóti Miklós Járkálj csak, halálraitélt! Versek. 1936 Bp. (Nyugat) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 469 469 Radó Antal Idegen költők albuma. Műforditások a XIX. század lyrájából. 1891 Bp. (Lampel) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 470 470 Radó Vilmos Újváry Miklós a magyar Robinzon (Bp.) (Athenaeum) 471 471 Régi-Rerrich Béla A szegedi Templomtér (Bp.) (Egyetemi ny) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 472 472 Reguly-album. Történeti és szépirodalmi tartalommal... Megelőzik Reguly utazásai Toldy Ferenctől. 1850 Pesten (Emich) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 473 473 Révai Miklós ---' elegyes versei, és néhány apróbb köttetlen írásai. Függelékül hozzájok adatnak másoknak is némelyly hozzá íratott darabjaik, végre néhány régiségek is. 1787 Pozsonbann (Loewe Antal) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 474 474 Révay Mór János Irók, könyvek, kiadók. Egy magyar könyvkiadó emlékiratai. I-II. kötet. 1920 Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 475 475 Révay Zoltán, dr. A csonkamagyarországi gyárak keletkezésének és elhelyezkedésének 1940 Kassa ((WIKO ny.)) Kikiáltási ár: 500 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 476 476 Révhelyi Elemér A tatai majolika története. - Die Geschichte der Majolika Fabrik in Tata. 1941 Bp. (Magyar Tört. Múzeum) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 477 477 Riedl Frigyes Magyarok Rómában 1930 Bp. (Magyar Bibliofil Társ. (Kner ny.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 478 478 A románok története. Különös tekintettel az erdélyi románokra. Szerk.: Gáldi László és Makkai László. (Bp.) (Magyar Történelmi Társulat) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 479 479 Rózsa György Budapest régi látképei (1493-1800) 1963 Bp. (Akadémiai) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 480 480 Rózsa György Magyar történetábrázolás a 17. században 1973 Bp. (Akadémiai) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 100 Ft 481 481 Rozsondai Károly -- Sümeghy József Sopronbánfalva. Falutanulmány és községrajz. 1937 Sopron (Röttig-Romwalter ny) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 482 482 Rudolf trónörökös Utazás a Keleten. Ford.: Brankovics György. I-II. kötet [egybekötve]. Bp. (Wodianer) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 483 483 Rudolf trónörökös főherczeg Tizenöt nap a Dunán. Fordította Paszlavszky József. 1890 Bp. (K. M. Természettud. Társulat) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 484 484 Rumi Károly György Monumenta Hungarica sermone nativo scripta, az-az a' magyaroknak magyar nyelven irt emlékezetes irásaik. Öszveszedte 's kiadta ---. I-III. kötet. 1815 Pesten (Trattner) 485 485 Rupp Jakab Buda-Pest és környékének helyrajzi története. Két térképpel. 1868 Pesten (Eggenberger) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 486 486 Salamon Ferencz Buda-Pest története. I-III. kötet. Bp. (Kocsi ny.-Athenaeum) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 487 487 Salamon Ferencz Magyarország a török hódítás korában. Második javított kiadás. 1886 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 488 488 Sallustius Crispus, Caius --- Szent-Györgyi Gellérd' magyarázásával. Előrebotsátotta bévezetését a' classicusok ismeretébe Jankowich Miklós. I-II. kötet. Budán (M. Kir. Univ) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 489 489 Schiller, (Friedrich) Frigyes A harmincz éves háboru története. Forditotta Torkos István. 1864 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 490 490 Schmall Lajos Adalékok Budapest székes főváros történetéhez. I-II. kötet [egybekötve]. 1899 Bp. (Székes Főváros) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 491 491 Schmall Lajos Buda-Pest utczái és terei. Adatok a Buda-pesti utczák és terek elnevezéséhez és történetéhez. 1906 (Bp. (Székesfőv. ny.)) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 492 492 Schmidt, F. A gyakorlati fotografozás kézikönyve. A negyedik kiadás után forditotta Pfeifer Ignácz. Nyolvankilencz ábrával és két táblával. 1897 Bp. (K. M. Természettudományi Társ) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 493 493 Schoen Arnold A budai Szent Anna-templom 1930 Bp. (Székesfőváros) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 494 494 Schoen Arnold Hermina főhercegnő budapesti emlékkápolnája 1937 Bp. (Történetírás) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 400 Ft 495 495 Schopenhauer, (Arthur) Parerga és paralipomena. Kisebb filozófiai írások. I-IV. kötet. 1924 (Bp. (Világirodalom.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 496 496 Schönherr Gyula Hunyadi Corvin János 1473-1504. 1894 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 497 497 Schwartner, (Márton) Martin Statistik des Königreichs Ungern. Ein Versuch von ---. 1798 Pest (Trattner M) Kikiáltási ár: 4 500 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 498 498 Schwartz Elemér A nyugatmagyarországi német helységnevek 1932 Bp. ((Dunántúl ny.)) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 499 499 Scotland's Industrial Souvenir. A pictorial description of the principal cities and places of historical, industrial, and general interest in Scotland. (London) ((Bemrose and Sons.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 500 500 Selmeczbányaiak Emlékkönyve 1936 Bp. ((Kellner ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 600 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ … Oldal 3 Oldal 4 Jelenlegi oldal 5 Oldal 6 Oldal 7 Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »