64. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 301 – 400-ig. Összes tétel: 643 darab. 301 301 Kertész József Hazajáró lelkek - nagyenyedi képek 1929 Bp. (Pátria) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 302 302 Kisfaludy Sándor, Kisfaludi Hunyady János. Historiai Dráma. 1836 Pesten (Heckenast) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 303 303 Kiss László A budapesti férfiszabók és fiuruhakészitők ipartestületének 50 éves története. A pesti, budai, óbudai szabócéhek élete. (Bp.) (A BFF Ipartestülete) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 304 304 (Kiss Tibor, dr. vitéz) A Szigetvidék és Ormányság népének építészete 1943 (Bp.) (Magyar Építőműv) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 305 305 Klapka György Emlékeimből. Irta: ---. Függelékül: Gróf Teleki László levelei. 1886 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 306 306 Klio. Historiai 'Sebkönyv. I-III. Esztendő [kötet]. Ki adta Szilágyi Ferencz. Kolo'svártt ((Ref. Koll.ny.)) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 307 307 Kner, (Imre) Emerich Ludwig Kozma als Buchkünstler 1930 (Mainz - Gyoma (Rutzen - Kner.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 308 308 Kner Izidor Eszmék és viaskodások 1906 Gyoma (Kner) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 309 309 Kner Izidor Félévszázad mesgyéjén 1882--1932. 1931 Gyoma (Kner) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 310 310 Kolozs Jenő Akikről Budapest utcáit elnevezték. Adatok a főváros történetéhez. 1943 Bp. ((Szerző.)) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 311 311 Kosáry Domokos Bevezetés a magyar történelem forrásaiba és irodalmába. I-II. kötet. Bp. (Közoktatásügyi - Művelt Nép) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 312 312 Kosáry Domokos A Görgey-kérdés és története 1936 Bp. (Királyi Magyar Egyetemi Ny) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 313 313 Kossovich Károly Az ipar és kereskedés története Magyarországban, a XVI. század elejéig. Első rangú pályamunka. 1842 Budán (Egyetem) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 314 314 Kossuth emlékalbum. Kossuth Lajos halála, temetése és mauzóleumának felavatása. Szerk.: Dr. Kovács Dénes. 1910 Bp. (Budapest) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 315 315 A Kossuth-emigráció Angliában és Amerikában 1851-1852. Bev. és összeáll.: Jánossy Dénes. I. kötet. 1940 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 316 316 A Kossuth-emigráció Törökországban. Szerk. és bev.: Hajnal István. Első kötet [unicus]. 1927 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 317 317 Kosutány Géza Nevezetesebb bűnesetek a Budapesti Kir. Törvényszék levéltárából. I-II. kötet (egybekötve). 1890 Bp. (Lampel) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 318 318 Győry Vilmos Koszorú a magyar versköltés utóbbi századának virágaiból. Egybefűzte ---. I-II. kötet. 1875 Bp. (Légrády) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 319 319 Kosztolányi Dezső Káin. --- novellái. 1918 Bp. (Pallas) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 320 320 Kosztolányi Dezső Meztelenül. --- új versei. Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 321 321 Kosztolányi Dezső Tinta 1916 Gyoma (Kner) 322 322 Kozma Lajos --- exlibrisei 1909 Bp. (A Ház) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 323 323 Kozma Lajos -- Dénes Vilmos Egy pesti bérház 1938 (Bp. (Tér és Forma) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 324 324 Kölesy Vincze Károly - Melczer Jakab Nemzeti Plutarkus vagy A' Magyarország' 's vele egyesűlt Tartományok' Nevezetes Férfiainak Életleirásaik. Hív forrásokból merítette, 's időszakasz szerént előadta: ---. I-IV. kötet. Pesten (Trattner) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 325 325 Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseinek gyüjteménye. Szerkesztette Radó Antal. Ötödik módositott és bővitett kiadás. 1904 Bp. (Lampel) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 326 326 Költők lugasa. Az ujabbkori magyar költészet termékeinek képekkel diszitett gyüjteménye. Az eredeti rajzok Greguss János, Aggházy Gyula, Gyulai László, Greguss Imre s többiektől valók. Metszette Morelli Gusztáv. Bp. (Méhner) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 327 327 Könyvkiállítási emlék. Kiadja az Orsz. Magyar Iparműv. Muzeum. A "Könyvkiállítási kalauz" 2-ik bővített kiadása. 1882 Bp. (Kilián) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 328 328 Kresz Mária Magyar parasztviselet. (1820-1867) I-II. kötet. 1956 Bp. (Akadémiai) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 329 329 Kretschmer, Albert - Rohrbach, Dr. Die Trachten der Völker. Vom Beginn der Geschichte bis zum 19. Jahrhundert. Dritte Auflage. 1906 Leipzig (Bibl. Anstalt) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 330 330 Kristóffy József Magyarország kálváriája. Az összeomlás útja. Politikai emlékek 1890-1926. 1927 Bp. (Wodianer) Kikiáltási ár: 1 800 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 331 331 Kritobúlosz II. Mehemet élete 1875 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 332 332 Krúdy Gyula Az álmok hőse (öt novella) 1906 Bp. (Budapesti Hirlap) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 333 333 Krúdy Gyula Asszonyságok díja 1919 (Bp. (Hornyánszky ny.)) Kikiáltási ár: 1 800 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 334 334 Krúdy Gyula Boldogult úrfikoromban Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 335 335 Krúdy Gyula Bukfenc 1918 Bp. (Kultura) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 336 336 Krúdy Gyula A cirkusz-király. Ifjusági regény. 1906 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 337 337 Krúdy Gyula Esti út. Elbeszélések. (Bp. (Nyugat) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 338 338 Krúdy Gyula Az élet álom. --- válogatott novellái. 1931 Bp. (Szerző) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 339 339 Krúdy Gyula Hét bagoly 1922 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 340 340 Krúdy Gyula Ifjuság. Rajzok és elbeszélések. 1899 Bp. (Pesti könyvny) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 341 341 Krúdy Gyula Kárpáti kaland 1912 Bp. (Eke) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 342 342 Krúdy Gyula Magyar tükör (1921) 1921 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 343 343 Krúdy Gyula Mohács vagy két árva gyermek vergődése 1926 Bp. (Pantheon) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 344 344 Krúdy Gyula A 42-ős mozsarak. Regény. 1915 Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 345 345 Krúdy Gyula Nyíri csend. Elbeszélések. 1903 Bp. (Lampel) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 400 Ft 346 346 Krúdy Gyula Őszi versenyek 1922 (Wien) (Pegazus) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 347 347 Krúdy Gyula Őszi versenyek 1946 Gyoma (Válasz (Kner ny.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 348 348 Krúdy Gyula Pest 1916 1917 (Békéscsaba) (Tevan) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 349 349 Krúdy Gyula Pesti album. --- feljegyzései és elbeszélései. 1919 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 350 350 Krúdy Gyula Pesti nőrabló (Bp. (Fehér Holló) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 400 Ft 351 351 Krúdy Gyula Szindbád ifjusága. Próza. 1911 (Bp.) (Nyugat) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 352 352 Krúdy Gyula Szindbád ifjúsága és szomorúsága. I-II. kötet. 1917 Bp. (Táltos) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 353 353 Krúdy Gyula Az utitárs 1919 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 354 354 Krúdy Gyula Zoltánka. Szomorujáték egy előképben és három felvonásban. 1913 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 355 355 Kubinyi Miklós, ifj. Árva vára. Történelmi tanulmány. 1872 Pest (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 356 356 (Kún Béla, kókai) Alkotmányos titkok 1883 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 357 357 Kúnos Ignácz, dr. Anatóliai képek 1891 Bp. (A "Szépirodalmi Könyvtár" kiadóhivatala) 358 358 Kúnos Ignácz, dr. Török népmesék. Eredetijét gyüjtötte és magyarra forditotta ---. Vámbéry Ármin előszavával. 1889 Bp. (Hornyánszky) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 359 359 La Tour, (Gustave) de Jelenetek a magyar életből. Írta --- gróf. A franczia eredeti után fordítá: Ágay Adolf. I-III. rész [egybekötve]. 1861 Pest (Hartleben K) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 500 Ft 360 360 Lauka Gusztáv Szellemi szikrák. Nevezetesebb emberek köz és magán életbeni elmés rögtönzései és élczes mondatai. Közli ---. 1862 Pest (Heckenast G) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 361 361 Lázár Gyula, dr. Az ozmán uralom története Európában. I-II. kötet. 1877 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 362 362 Ledermann László A Nemzetek Szövetsége Egyességokmánya gazdaságpolitikai rendelkezéseinek eredete 1933 Bp. (Gergely R) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 363 363 Lestyán Sándor Kiskutya nagykutya Bp. (Vajna és Bokor) 364 364 Liber Endre Budapest szobrai és emléktáblái Bp. (Székesfőv. ny) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 365 365 Liber Endre Budapest-fürdőváros kialakulása különös tekintettel a székesfőváros községi fürdőpolitikájára. I-III. kötet. Bp. (Székesfőv. ny) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 366 366 Listi László, köpcsényi és jánoshá --- költői munkái. Ürményi József által. 1853 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 367 367 Lovassy Sándor, dr. Az Ecsedi-láp madárvilága fennállása utolsó évtizedeiben 1931 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 300 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 368 368 Lukachich Géza, báró somorjai Magyarország megcsonkításának okai Bp. (NyUKOSz) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 369 369 Macchiavelli, (Niccolo) Miklós A' fejedelem. Irta: ---. Forditotta: Perlaky Sándor. 1848 Pesten (Trattner-Károlyinál) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 370 370 Madách Imre Az ember tragédiája. Drámai költemény. (Második tetemesen javitott kiadás.) 1863 Pest (Emich G) Kikiáltási ár: 7 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 371 371 Maderspach Viktor Menekülésem Erdélyből Bp. (Ruszkabányai) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 372 372 A magyar birodalom alaptörvényei. -- Sylloge legum Hungariae fundamentalium. Kiadta: Toldy Ferenc. 1861 Budán (Egyetem) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 373 373 Magyar és német levelezö könyv... -- Deutscher Briefsteller... 1809 Pesten (Kiss István (Trattner ny.)) 374 374 A magyar hadviselt zsidók aranyalbuma. Az 1914-1918-as világháború emlékére. Szerk.: Hegedüs Márton. 1940 Bp. ((Hungária ny.)) Kikiáltási ár: 2 500 Ft Leütési ár: 2 500 Ft 375 375 Magyar Helikon. Jeles magyar írók életrajz-gyűjteménye. Szerk.: Dr. Zólyomi Lajos, Helmár Ágost és Dr. Mangold Lajos. I-VI. kötet. 1883 Pozsony-Bp. (Stampfel) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 376 376 Magyar igazság. A magyar ifjúság az ezeréves határokért. 1933 Bp. (Magyar Tanítók Otthona) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 377 377 Magyar Kelemen Kormányzónk. Vitéz nagybányai Horthy Miklós rövid életrajza. 1938 Bp. (Kir. Magyar Egy. Ny) Kikiáltási ár: 500 Ft Leütési ár: 500 Ft 378 378 Magyar királyok és hősök arczképcsarnoka. 1-94. szám. Bp. (ny.n) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 900 Ft 379 379 Magyar művelődéstörténet. Szerk.: Domanovszky Sándor. I-V. kötet. (Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 380 380 Magyar református templomok. Főszerk.: Dr. Kováts J. István.I-II. kötet. 1942 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 381 381 A magyar sz. korona országainak kézi térképe. Rajzolta Homolka József. Bp. (Eggenberger) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 382 382 A magyar Szent Korona országainak gyógyfürdői és gyógyforrásai. Prospektus gyüjtemény. 1911 Bp. (Orsz. Baln. Egy) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 383 383 A magyar vendéglátóipar története. Szerk.: Ballai Károly. I. kötet [unicus]. 1943 Bp. (Kultura és Propaganda) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 384 384 Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-V. kötet. Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 385 385 Magyarország vármegyéi és városai. Szerk.: Dr. Sziklay János -- Dr. Borovszky Samu. 24 kötet. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 70 000 Ft 386 386 A magyarság és a szlávok. Szerkesztette Szekfű Gyula. 1942 Bp. (Pázmány P. Tudományegy) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 387 387 Mahábhárata. Bharata nagy nemzetsége. Az indiai hősköltemény nyomán elbeszéli: Baktay Ervin dr. (Bp.) (Pantheon) 388 388 Maine Sumner, Henrik (Henry) A jog őskora, összeköttetése a társadalom alakulásának történetével, s viszonya az újkori eszmékhez 1875 Bp. (MTA) 389 389 Majoros András Az értelem- és nyelvtudománynak, különösen a' nemzetinek, honi nyelven tökélyesíttetnek, az értelmi müveltségre kiható munkálatai. Előadta egy beszédben --- ... 1838 S.Patakon (Nádaskay) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 390 390 Mályusz Elemér A magyar történettudomány (Bp. (Bolyai) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 391 391 Márai Sándor Európa elrablása (Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 392 392 Márai Sándor Naptárcsere 1935 (Bp.) (Hungária) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 393 393 Margittay Rikárd, dr. A Balatonpart vár- és templomromjai. Balaton-Endréd, a 900 éves község. 1936 (Bp.) (M. Kir. Balatoni Intéző Biz) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 900 Ft 394 394 Márki Sándor, dr. Erzsébet. Magyarország királynéja (1867-1898). 1899 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 395 395 Márki Sándor, dr. Magyar Pantheon. A magyar történelem, művészet és irodalom 150 kimagasló alakja, képekben és rövid életrajzokban föltűntetve. 1884 Pozsony-Bp. (Stampfel) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 396 396 Markó Ilona II. József és az erdélyi szászok 1940 Bp. ((Dunántúl ny.)) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 397 397 Marx és Mérei Tudományos Műszerek Gyára. 8a számu teljes, kémiai szerekkel bővitett árjegyzék polgári iskolai felszerelésről. 1908 Bp. (Weiss) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 398 398 (Marzio, Galeotto) Galeottus Martius Narniensis Salomon Hungaricus, Sive Commentarius Elegantissimus de Potentissimi, Felicissimi ac Florentissimi Hungariae Regis, Matthiae Corvini ... dictis ac factis 1723 Viennae Austriae (Typ. Joh. Jac. Kürner) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 399 399 A medvei Duna-híd 1939-1942 H.n. (ny.n) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 400 400 Megfagyott Muzsikus. 1926. (A műegyetem építészhallgatóinak évkönyve.) 1926 (Bp. (Egyetemi ny.)) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 4 000 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ … Oldal 2 Oldal 3 Jelenlegi oldal 4 Oldal 5 Oldal 6 … Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »