64. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 201 – 300-ig. Összes tétel: 643 darab. 201 201 Hajrá honvéd - Erdélyért! Erdélyi vonatkozású dalok gyüjteménye a magyar katonaszellem szolgálatára. 1940 Bp. (Vitézi Rend Zrinyi Csop) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 202 202 Hal Pál Szigetvár 1688 és 1689-ben. Szigetvár török uralom alól való felszabadulásának 250. évfordulója alkalmából kiadta: Gróf Andrássy Mihály. 1939 Szigetvár (Zrínyiny) 203 203 Hankó Béla, dr. A hucul ló és tenyésztése Turjaremetén 1942 Kolozsvár (Minerva Rt) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 800 Ft 204 204 Hankó Vilmos Székelyföld. A képeket rajzolták Goró Lajos, Huszka József és Tull Ödön. 115 eredeti képpel. Budapest (Lampel) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 205 205 Hantos Gyula A magyar közigazgatás területi alapjai. Emlékirat. Bevezetéssel ellátta Teleki Pál gróf. 1931 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 206 206 A 60 éves magyar rendőrség 1881-1941. Szerk.: Borbély Zoltán és Dr. Kapy Dezső. 1942 Bp. (Halász) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 207 207 Hegedűs Loránt Gróf Széchenyi István regénye és éjszakája 1933 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 208 208 Hegedűs Pál Pusztaszer. A magyar népnek irta ---. 1903 Szeged (Lipsitz) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 400 Ft 209 209 Helfy Ignácz A világtörténet zsebben 1854 Pesten (Müller) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 1 300 Ft 210 210 [Helmeczi Komoróczi István] Melianus Gnatereth Igasság Paisa mellyel A' Kristustól szereztetett Sákramentomi Sz. Vatsora felöl, a' Helvetziai Confessióban ki adatott Igaz Tudományt eröséti; és... Bernárd Pálnak, Anno 1735. Kassán ki nyomtattatott és világ eleibe botsáttatott nyilai ellen óltalmazza, ---. 1741 Miaburgban (Uranius Nathanel) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 211 211 Henszlmann Imre, dr. Magyarország ó-keresztény, román és átmenet stylü mű-emlékeinek rövid ismertetése 1876 Bp. (Egyetemi) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 212 212 Herman Ottó A madarak hasznáról és káráról. Harmadik, bővített kiadás. 1908 Bp. (M. kir. földműv. min) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 213 213 Herman Ottó A magyar halászat könyve. I-II. kötet. 1887 Bp. (K. M. Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 214 214 Herman Ottó A magyar nép arcza és jelleme. Tizenegy táblával és negyvenöt szövegrajzzal. 1902 Bp. (K. M. Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 215 215 Herman Ottó A magyar pásztorok nyelvkincse 1914 Bp. (Kir. M. Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 216 216 Hodinka Antal A munkácsi görög-katholikus püspökség története 1909 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 217 217 Hoffmannsthal, Hugo von Akárki. Játék a gazdag ember haláláról. Fordította Kállay Miklós. (Bp (Genius.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 218 218 Holub Emil, dr. A Fokvárostól a masukulumbék országába. 1883-1887. És kivonat "Hét év Dél-Afrikában" czímű műből. 1872-1879. I-II. kötet. Bp. (Ráth) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 36 000 Ft 219 219 Holub József Szekszárd a törökök kiűzése utáni első évtizedekben 1936 Szekszárd (Molnár-féle ny) 220 220 Hóman Bálint A Szent László-kori Gesta Ungarorum és XII-XIII. századi leszármazói. (Forrástanulmány.) 1925 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 221 221 Hómann Bálint Tájékozás az ugynevezett paraszt-gazdaságok rendezése körül 1859 Pest (Beimel és Kozma) 222 222 (Horatius) Horátzius (Flaccus Quin ---' levelei. Wielandnak magyarázó jegyzéseivel. Fordította Kis János. Első kötet [unicus]. 1811 Sopronyban (Szíesz) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 223 223 Horatius, Quintus, Flaccus Opera Latina ejusdem generis versibus Hungarice explicata. Vagy is Horáczď munkáji hasonló nemű versekkel megmagyarázva. Édes Gergely által. I-II. darab [egybekötve]. 1819 Pesten (Trattner) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 224 224 Horthy Miklós Emlékirataim. I-II. kötet. 1953 Buenos Aires (Alberdi) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 225 225 Horthy Miklós híd 1933-1937. 1937 (Bp. (Athenaeum.)) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 226 226 Horváth Elek -- Dr. Tóth Endre Pápa megyei város multja, jelene és környéke. Pápa ismertető leirása. Szerk 1936 Pápa (Főisk) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 227 227 Horváth Henrik Zsigmond király és kora. König Sigismund und seine Zeit. 1937 Bp. (Székesfőv. ny) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 228 228 Horváth Jenő Felelősség a világháborúért és a békeszerződésért 1939 (Bp.) (MTA) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 229 229 Horváth Jenő A modern világ története. 1815-1920. Harmadik kiadás. 1935 Bp. (Sárkány-ny) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 850 Ft 230 230 Horváth Jenő Történelmi tanulmányok. Második kiadás. 1936 Bp. ((Sárkány-ny.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 231 231 Horváth Jenő A Trianoni Békeszerződés megalkotása és a revízió útja 1939 (Bp.) (MTA) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 232 232 Horváth Jenő Váradi freskó. Nagyvárad története. (Bp. (Cserépfalvi) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 1 400 Ft 233 233 Horváth Mihály Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-tól 1848-ig. I-II. kötet. 1864 Genfben (Puky M) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 234 234 Horváth Mihály A kereszténység első százada Magyarországon. Második kiadás. 1884 Bp. (Ráth M) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 235 235 Horváth Mihály Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. I-III. kötet. 1865 Genfben (Puky M) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 236 236 (Horváth) Hatvani Mihály Történelmi zsebkönyv. Rajzok a magyar történelemből. 1859 Pesten (Lauffer és Stolp) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 237 237 Hunfalvy Pál Magyarország ethnographiája 1876 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 238 238 Huszárok könyve. Szerkeszté: Szelestey László. 1858 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 239 239 Huszty, (István) Stephanus Jurisprudentia practica seu commentarius novus in Jus Hungaricum... Editio secunda... I-III. kötet [egybekötve]. 1758 Agriae (Fr. Ant. Royer) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 240 240 Igazságot Magyarországnak. A Trianoni Békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Írták: Apponyi Albert gróf, Berzeviczy Albert... 1928 Bp. (Magyar Külügyi Társ) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 241 241 [Illésy György] Kunsági -- Potemkin (Ödön) Honvédvilág. Szerkesztik ---. I-II. kötet [egybekötve]. 1868 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 242 242 Illyés Gyula Hunok Párisban. Regény. (Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 1 800 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 243 243 Illyés Gyula Kháron ladikján, vagy az öregedés tünetei. Esszé-regény. 1969 Bp. (Szépirodalmi) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 244 244 Illyés Gyula Teremteni. Összegyűjtött versek 1946-1968. Bp. (Szépirodalmi) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 245 245 Illyés gyula Tűz-víz. Dráma egy felvonásban. 1952 (Bp.) (Művelt Nép) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 246 246 Illyés Gyula Válogatott versek (Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 247 247 Az iparművészet könyve. Szerk.: Ráth György. I-III. kötet. Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 32 000 Ft 248 248 Irinyi József Dicső napok. I-III. kötet [egybekötve]. 1857 Pest (Kilián Gy) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 249 249 Iványi Béla A két Zrínyi Miklós körmendi levelei 1943 Bp. (Kir. M. Pázmány P. Tudományegy. Magyarságtud. Int) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 250 250 Jablonski, Dániel (Daniel) Bölts Salamonnak utolsó szavai a' mellyek meg-irattattak a' prédikátori könyvnek XII-dik részében, mellyeket egynéhány prédikátziókban meg-magyarázott ---, ... magyar nyelvre fordítván ki-nyomtattatta Sebők Jósef 1792 Kassán (Füskúti Landerer) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 251 251 Jánosy István Vitéz Horthy István a repülő (Bp. (Magyar Repülő Sajtóvállalat és Stádium) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 252 252 Jászi Oszkár Magyarország jövője és a Dunai Egyesült Államok. Harmadik kiadás. 1918 Bp. (Uj Magyarország Rt) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 700 Ft 253 253 Jócsik Lajos Iskola a magyarságra. Egy nemzedék élete húsz éves kisebbségben. (Bp. (Nyugat) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 254 254 Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. (Bp.) (Hornyánszky ny) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 255 255 Jókai Erdélyben. A legnagyobb magyar regényíró születésének századik forduló évében. Összeállították: Tabéry Géza és Incze Ernő. 1925 (Nagyvárad) ((Sonnenfeld ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 256 256 Jókai Mór --- forradalom alatt írt művei. 1848-1849. Szerző tulajdona. 1875 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 257 257 Jókai Mór Egy magyar nábob. Képes diszkiadás. 1894 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 2 500 Ft Leütési ár: 2 500 Ft 258 258 Jókai Mór Szomoru napok. Regény. I-II. kötet [egybekötve]. 1856 Pest (Emich G) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 259 259 Jókai Mór Utazás egy sirdomb körül 1889 Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 260 260 Jónás János Forgács 1906 Bp. (Márkus ny) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 261 261 (Jósika Miklós) Eszther. Regény. I-III. kötet [egybekötve]. 1853 Pest (Heckenast G) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 262 262 Jósika Miklós Irány 1835 Kolozsvártt ((Ev. Ref. Koll.)) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 263 263 József Attila Hazám 1956 (Bp.) (Szépirodalmi) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 264 264 József nádor. Egy alkotó élet irásban és képben. 1776-1847. 1943 Bp. (Posner) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 265 265 Juhász Gyula Ez az én vérem. Versek. 1919 Szeged (ny.n) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 266 266 Juhász Gyula Fiatalok, még itt vagyok! Versek. Babits Mihály előszavával, Kontuly Béla rajzaival. 1935 Szeged (Magyar Téka) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 300 Ft 267 267 Juhász Gyula Hárfa (Bp.) (Genius) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 268 268 Juhász Gyula Holmi (Bp.) (Genius) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 269 269 Juhász Gyula Késő szüret 1918 (Bp.) (Táltos) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 270 270 Juhász Gyula Tömörkény István élete és művei 1941 (Szeged) (Dugonics-Társaság) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 271 271 Kallos Lajos Károly, dr. -- Kereke A madagaszkári király családja (történelmi forrástanulmány) 1937 Bp. (Folio) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 700 Ft 272 272 Kálmán Kata Szemtől szemben. --- fényképeskönyve. (Bp.) (Kelet Népe) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 273 273 Kálmán Kata Tiborc. --- fényképei. Móricz Zsigmond és Boldizsár Iván írása. (Bp. (Cserépfalvi) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 274 274 Kalmár Gusztáv Ismeretlen népek, névtelen földek. A nagy felfedezők küzdelmei a fekete világrészeken. 1929 Bp. (Szent István-Társ) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 275 275 Kalmár Gusztáv Magyar hazánk és népei. Magyarország leírása. 1932 Bp. (Szent István-Társ) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 400 Ft 276 276 (Kálti Márk) Marci Chronica de gestis Hungarorum ab origine gentis ad annum M. CCC. XXX. producta. -- Márk krónikája a magyarok viselt dolgairól az ősidőktől M. CCC. XXX. évig. Kiad.: Toldy Ferenc. Ford.: Szabó Károly. 1867 Pestini (Emich) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 277 277 Karácson Imre, dr. A Rákóczi-emigráció török okmányai. 1717-1803. A konstantinápolyi levéltárakból összegyüjtötte és fordította ---. Az előszót írta Dr. Thallóczy Lajos. 1911 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 278 278 Karácsonyi János, dr. Szent István király élete 1904 Bp. (Szent-István-Társulat) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 279 279 Karinthy Frigyes Budapesti emlék. Meséskönyv. Képeskönyv. (Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 280 280 Karinthy Frigyes A bűvös szék. Komédia egy felvonásban. (Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 281 281 Karinthy Frigyes Capillária. Regény. Bp. (Kultura) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 900 Ft 282 282 Karinthy Frigyes Az ezerarcú lélek 1916 (Bp.) (Érdekes Ujság) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 283 283 Karinthy Frigyes Igy irtok ti. Irodalmi karrikaturák. Dezső Alajos és Major Henrik karrikatúráival. Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 700 Ft 284 284 Karinthy Frigyes Igy láttátok ti. A háborus irodalom karrikaturája. Bp. (Dick M) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 700 Ft 285 285 Karinthy Frigyes - Szini Gyula - Tábori Kornél Irói intimitások 1919 (Bp.) (Vidám könyvtár) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 900 Ft 286 286 Karinthy Frigyes Kacsalábon forgó kastély Bp. (Kultura) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 287 287 Karinthy Frigyes Két álom 1923 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 288 288 Karinthy Frigyes Két mosoly 1922 (Wien) (Pegazus) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 289 289 Karinthy Frigyes Ki kérdezett...? (Címszavak a nagy enciklopédiához) Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 290 290 Karinthy Frigyes Krisztus és Barabbás. <Háboru és béke.> 1918 Bp. (Dick M) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 291 291 Karinthy Frigyes A másik Kolumbus és egyéb elbeszélések (Bp. (Lampel) 292 292 Karinthy Frigyes Mennyei riport. Regény. (Bp. (Nova) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 800 Ft 293 293 Karinthy Frigyes Minden másképpen van. (Ötvenkét vasárnap.) I-II. kötet. Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 294 294 Karinthy Frigyes Üzenet a palackban Bp. (Cserépfalvi) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 400 Ft 295 295 Karinthy Gábor Étel és ital. Versek. 1937 (Bp.) (Nyugat) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 296 296 Kassák Lajos --- 35 verse. Schubert Ernő, Kassák és Dor rajzaival. 1931 (Bp.) (Munka. (Hungária ny.)) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 297 297 Kele József, dr. A Jász-Kunság megváltása 1903 Bp. (Grill Károly) 298 298 Kemény Zsigmond Férj és nő. I-II. kötet [egybekötve]. 1852 Pesten (Emich és Eisenfels) 299 299 Kemény Zsigmond Még egy szó a' forradalom után 1851 Pesten (Heckenast) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 300 300 Kerekesházy-Kerekes József Rajzok az Árpádok és Anjouk korából. (A Gutkeled Amadek a mohácsi vészig). 1934 Bp. (K. M. Egy. Ny) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 800 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Oldal 2 Jelenlegi oldal 3 Oldal 4 Oldal 5 … Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »