64. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 101 – 200-ig. Összes tétel: 643 darab. 101 101 Decsy Sámuel Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. I-III. rész. Bétsben (Kurtzboeck) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 102 102 [Degerando Ágost] Pest. Egy tiszaháti magyar' őszinte megjegyzései a' hazafiság, utánzási kór és nevelés felett. 1846 Lipcsén (Pest) (Volckmar (Geibel)) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 103 103 Dercsényi Dezső A székesfehérvári királyi bazilika 1943 Bp. (Műemlékek Orsz. Biz) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 104 104 Deseő Lajos, vitéz --- harctéri naplója 1937 Bp. (Turcsány ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 105 105 De(s)sewffy Jó'sef, gróf A' "Hitel" czímü munka taglalatja 1831 Kassán (Werfer Károly) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 106 106 Doblhoff Lily, báró Horthy Miklós. II. kiadás. (Bp.) (Athenaeum) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 107 107 Dóczi Lajos Csók. Vigjáték négy felvonásban. Hatodik kiadás. Bp. (Wodianer) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 108 108 Dóczi Lajos Széchy Mária. Történeti színmű. 1885 Bp. (Ráth) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 109 109 Domanovszky Sándor Kézai Simon mester krónikája 1906 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 110 110 Dsida Jenő Nagycsütörtök. Versek. (6)+86p Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 111 111 Dudichné-Dr. Vendl Mária - Dr. Koch Sándor A drágakövek. Különös tekintettel a mesterséges drágakövekre. 1935 Bp. (Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 112 112 Duncker, Miksa (Maximillian) Az ó kor története. I-IV. kötet 1874 Bp. (Ráth) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 113 113 Eckhardt Sándor Az ismeretlen Balassi Bálint 1943 Bp. (Magyar Szemle Társ) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 114 114 Eckhart Ferenc A bécsi udvar gazdaságpolitikája Magyarországon. 1780-1815. Bp. (Akadémiai) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 115 115 Egyetemes történet négy köteteben. A Magyar Szemle Társaság megbízásából szerkesztették: Hóman Bálint - Szekfű Gyula - Kerényi Károly. Bp. (Magyar Szemle Társ) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 42 000 Ft 116 116 Elekes Dezső, Dr. A dunavölgyi kérdőjel. A dunakörnyéki Közép-Európa gazdasági problémája. 1934 Bp. (Stephaneum ny) 117 117 Ember Ödön A székelyek eredetének irodalma és annak hatása a nemzeti népi törekvésekre 1940 Debrecen (Nagy Károly) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 118 118 Emlékkönyv Zichy Nándor Gróf születésének századik évfordulójára. 1829-1929. 1929 Bp. (Szent István-Társ) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 119 119 Emléklapok Pécs sz. kir. város multjából és jelenéből. Szerk.: Ágh Timót Dr. 1894 Pécs (Taizs ny) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 120 120 Entz Géza -- Sebestyén Olga A Balaton élete 1942 Bp. (Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 700 Ft 121 121 Entz Géza -- Soós Lajos Élet a tengerben 1931 Bp. (Kir. Magyar Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 122 122 Eötvös József, báró Babérlombok --- műveiből. Füzte mély hálája s hódolata emlékeül: Vachott Sándorné. 1871 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 123 123 Eötvös József, báró Boszú. Szomorujáték. 1834 Pesten (Trattner-Károlyi) Kikiáltási ár: 2 500 Ft Leütési ár: 2 500 Ft 124 124 Eötvös József, Báró --- elbeszélései Bp. (Ráth) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 400 Ft 125 125 Eötvös József, B. Gondolatok. A hátrahagyott kéziratokból bővitett emlék-kiadás. 1874 Bp. (Ráth) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 126 126 Eötvös József, b. --- költeményei. Székely Bertalan és Keleti Gusztáv rajzaival. 1869 Pest (Ráth Mór) 127 127 Eötvös József, b(áró) A' karthausi. I-II. kötet. 1842 Pesten (Hartleben) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 128 128 Eötvös József, b(áró) Magyarország 1514ben. Regény. I-III. kötet. 1847 Pest (Hartleben) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 129 129 Eötvös József, B. A nővérek. Regény. Második kiadás egy kötetben. 1862 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 130 130 Eötvös József, b(áró) Reform 1846 Lipcse (Köhler Károly Ferencznél) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 131 131 Eötvös József, B. A XIX. század uralkodó eszméinek béfolyása az álladalomra 1851 Bécsben (Jasper, Hügel és Manz) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 132 132 Eötvös József, B. A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az államra. Harmadik kiadás. I-III. kötet. Bp. (Ráth) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 133 133 Erdei Ferenc A makói parasztság társadalomrajza 1934 Makó (A vármegye közönsége) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 650 Ft 134 134 Erdély. Kiadja a Magyar Történelmi Társulat. (Szerk.: Deér József.) 1940 (Bp.) (MTT) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 135 135 Erdélyi János --- költeményei 1844 Budán (M.Kir. Egy.) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 136 136 Erdélyi József Téli rapszódia és három mese. Két koldus. Az obsitos. A zenélő kecske. 1934 Pápa (Főiskolai ny) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 137 137 Eredeti magyaros divatrajzok H.n. (Egyesült Baross Női Tábor) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 138 138 Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. Főszerk.: Gábel Gyula. 1915 Bp. (Globus) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 139 139 Esztergom műemlékei. Összeállította: Genthon István. 1. rész [unicus]. 1948 Bp. ((Műemlékek Orsz. Biz.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 140 140 1832/6-dik évi ország-gyülésen alkotott törvény czikkelyek. Articuli comitiorum anni 1832/6-ti. Po'sonyban (Országgyűlési nyomtatványok Kiadóinál) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 800 Ft 141 141 1843-ik évi magyar büntető törvénykönyvi javaslat 1865 Pest (Kugler A) Kikiáltási ár: 4 500 Ft Leütési ár: 4 500 Ft 142 142 Faludi Ferenc --- minden munkái. Eredeti kéziratok és kiadások után a szerző életrajzával kiadta Toldy Ferenc. 1853 Pest (Emich G) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 143 143 Faragó Miksa A Kossuth-bankók kora. A szabadságharc pénzügyei. Irta ---. Előszót irt hozzá Dr. Báró Madarassy-Beck Gyula. Bp (Nyugat) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 144 144 Fáy András --- összes beszélyei. I-III. kötet [egybekötve]. 1883 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 145 145 Fáy András A Halmay-család. Erkölcsi és tudományos olvasmány növendékek és nem növendékek számára. Második olcsóbb kiadás. I-II. rész [egybekötve]. Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 146 146 Féja Géza Kuruc idő 1962 (Bp.) (Szépirodalmi) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 1 100 Ft 147 147 Fél Edit, dr. Harta néprajza. II. kiadás. 1935 Bp. (Kir. Magy. Pázmány Péter Tudományegy. Néprajzi Int) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 148 148 Fél Edit Kocs 1936-ban. Néprajzi monográfia. 1941 Bp. ((Dunántúl ny.)) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 149 149 Felvidékünk -- honvédségünk (Trianontól-Kassáig). Történelmi eseménysorozat képekkel. 1939 Bp. (A Vitézi Rend Zrínyi csoportja) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 150 150 Fenyő Miksa Hitler. Tanulmány. 1934 (Bp.) (Nyugat) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 151 151 Ferenczi Zoltán Deák élete. I-III. kötet. 1904 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 152 152 Ferenczy Zsigmond Jákó Adalék honi nyelvünk 's irodalmunk történetéhez 1844 Posonyban (Bucsánszky) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 153 153 Ferenczy Zsigmond Jakab Magyar irodalom és tudományosság története 1854 Pest (Müller) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 154 154 Fest Aladár Báró Dévay Pál altábornagy (1735-1800) 1915 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 155 155 Fettich Nándor Magyar stilus az iparművészetben. I-III. kötet. Bp. (Szerző) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 156 156 Feuchtwanger, Lion Jud Süss (A herceg és zsidaja). Regény. Harmadik kiadás. Bp. (Nova) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 157 157 Fitz József Hess András a budai ősnyomdász 1932 Bp. (Magyar Bibliofil Társ. (Kner ny.)) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 158 158 Figyelmező az egyetemes literatura körében. Kiadó szerkesztők: Schedel és Vörösmarty; szerkesztő társ: Bajza. 1838. I-II. félév [egybekötve]. 1838 Pesten (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 159 159 Hasznos Mulatságok. A' Hazai 's Külföldi Tudósításokhoz Toldalékul írta 's kiadta Kultsár István. 1822. Második Félesztendő. 1822 Pesten (Trattner) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 160 160 Röpke Lapok. XX. évf. Első szám. Új báli meghívó-minták Kner Izidor könyvnyomdájából 1930 Gyoma (Kner) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 161 161 (Fraknói) Frankl Vilmos Magyarország története. Kat. gymnásiumok számára. Második kiadás. 1864 Pesten (Pfeiffer) 162 162 (Fraknói) Frankl Vilmos A magyar nemzet műveltségi állásának vázlata az első fejedelmek korában és a kereszténység behozatalának története 1861 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 163 163 Fraknói Vilmos Pázmány Péter 1570-1637. 1886 Bp. (Méhner) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 164 164 Fraknói Vilmos XI. Incze pápa és Magyarország fölszabadítása a török uralom alól. A Vatikáni Levéltár diplomatiai irományai alapján irta ---. 1886 Bp. (Szent-István-Társ) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 165 165 (Freising, Otto von) Freisingi Ottó I. Frigyes császár tettei (Ottonis episcopis Frisingenis gesta Friderici I. imperatoris). Ford.: Gombos F. Albin. 1913 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 166 166 Fürdőkalauz magyar és külföldi fürdőkről 1925. A hivatalos MÁV. menetrendkönyv melléklete. 1925 (Bp.) ((Thália ny.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 400 Ft 167 167 Gaal (József) Rontó Pál élete és viszontagságai. 12 képpel. 1857 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 168 168 Gaal Mózes Siralmas Erdély. Történeti elbeszélések a régi időkből. Második kiadás. Bp. (Stampfel) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 169 169 Gábor Gyula, dr. A megyei intézmény alakulása és működése Nagy Lajos alatt 1908 Bp. (Grill) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 170 170 Galletti, J(ohann) G(eorg) A(ugust) --- egyetemi világrajza. Második, teljesen átdolgozott és tetemesen bővített kiadás. Átdolgozta: dr. Falk Miksa. 1857 Pest (Hartleben) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 171 171 Gallina Frigyes, dr. Budapest székesfőváros története képekben. Összeállította és szöveggel ellátta ---. (Bp.) ((Székesfőv. ny.)) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 172 172 Gallina Frigyes, dr. Budapest utcanevei 1931 (Bp. (Székesfőv. ny.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 800 Ft 173 173 Garay János Szent László. Történeti költemény. I-II. kötet. (egybekötve) 1865 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 174 174 Gelléri Mór Hetven év a magyar ipar történetéből. Az Országos Iparegyesület működése 1842-1912. 1912 Bp. (Orsz. Iparegy) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 175 175 Genthon István Az új magyar festőművészet története 1800-tól napjainkig 1935 Bp. (Magyar Szemle Társ) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 176 176 Gerlóczy Gyula, Dr. Értekezés a technikai miveltség közgazdasági jelentőségéről, a műegyetemek társadalmi hivatásáról; különösen pedig a budai kir. műegyetemnek--története megérintése mellett--a bécsi, prágai s grátzi műegyetemekkel összehasonlitott helyzetéről, korszerűbb javadalmazásáról s Pestre áttételének mélyen érzett szükségéről 1866 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 500 Ft Leütési ár: 500 Ft 177 177 Gerszi Teréz A magyar kőrajzolás története a XIX. században 1960 Bp. (Akadémiai) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 178 178 Geszler József A XIX. század divatjai (Bp. (Dobrowsky-Franke.)) Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 65 000 Ft 179 179 Goethe, (Johann Wolfgang von) Hermán és Dorottya. Az eredeti versmértékben forditotta Lehr Albert. 1899. 1900 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 180 180 Goethe, (Johann Wolfgang von) --- költeményei. Fordította: Dóczi Lajos. 1906 Bp. (Lampel) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 181 181 Goethe, (Johann Wolfgang von) A napló. Forditotta Kosztolányi Dezső. Hermann Lipót négy kőrajzával. Bp. (Genius) 182 182 Goldzieher Ignácz Előadások az iszlámról 1912 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 183 183 Gombos F. Albin, dr. A honfoglaló magyarok itáliai kalandozása (898-904) 1928 Bp. (Kir. Magyar Egy. Ny) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 184 184 Gorove István Nyugot. Utazás külföldön. I-II. kötet [egybekötve]. 1844 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 185 185 Gorove László A' férjfiunak tökélletességei 1823 Pesten (Trattner J. T) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 186 186 Gosztonyi Gyula Pécs műemlékei. A pécsi ókeresztény temető. (Pécs) (Szerző) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 950 Ft 187 187 Gosztonyi Miklós Ősiség 1847 Pesten (Trattner és Károlyi) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 1 600 Ft 188 188 Görgei Arthur Gazdátlan levelek 1867 Pest (Ráth M) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 189 189 Görgey Arthur Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években. Forditotta németből id. Görgey István. I-II. kötet. 1911 Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 190 190 Görgey István, id. Görgey Arthur ifjusága és fejlődése a forradalomig 1916 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 191 191 Gratz Gusztáv A dualizmus kora. Magyarország története 1867-1918. I-II. kötet. 1934 Bp. (Magyar Szemle Társ) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 192 192 Gulyás Pál A könyvnyomtatás Magyarországon a XV. és XVI. században. I-II. füzet. Bp. (OSZK) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 193 193 Gvadányi József, gróf A' világnak közönséges historiája. A' mellyet... jeles, és hiteles Authorokból ki-szedegetvén... Hazájának élő nyelvén bátorkodik... bémutatni ---. III-IX. kötet. Pozsonban (Wéber) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 18 000 Ft 194 194 Gyarmathy Zsigáné Kalotaszegi bokréta. A fiatalságnak írta ---. 1907 Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 195 195 Gyomai Zsigmond Emlékalbum 1890-1915. 1915 Bp. ((Franklin ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 196 196 Györffy György Krónikáink és a magyar őstörténet 1948 Bp. (Néptud. Int) Kikiáltási ár: 1 800 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 197 197 Györffy István, dr. A szilaj pásztorok. Benyovszky István ötven rajzával. 1928 Karcag ((Debreceni Egyetem Földrajzi Int.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 198 198 Gyulai árvizkönyv. Szerkeszti és kiadja: Szathmári Károly. 1856 Gyulán (Réthy L) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 199 199 Gyulai Ferenc, gróf -- naplója 1703-4. A cs. és kir. 51. gyalogezred tiszti könyvtárában volt I. 806. sz. eredetiről másolta Dr. Márki Sándor. (Pécs (MTA Hadtörténelmi Bizottsága) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 200 200 H. Takács Marianna Magyarországi udvarházak és kastélyok (XVI-XVII. század) 1970 Bp. (Akadémiai) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 2 200 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Jelenlegi oldal 2 Oldal 3 Oldal 4 Oldal 5 … Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »