66. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 201 – 300-ig. Összes tétel: 626 darab. 201 201 Hóman Bálint, dr. Magyar pénztörténet 1000-1325 1916 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 4 500 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 202 202 Homér Lajos Benczúr Gyula 1938 Bp (Kertész ny.) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 203 203 Horánszky Lajos Bacsányi János és kora. Eredeti levelezések és egykorú források nyomán írta: ---. 1907 Bp (Hornyánszky.) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 204 204 (Horatius Flaccus, Quintus) Horátius Szatirák ---ból 1820 Budán (Kir. Magyar Universitás) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 205 205 Hornyik János Kecskemét város története, oklevéltárral. I-IV. kötet. Kecskeméten ((Szilády K. ny.)) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 206 206 Horthy Miklós (Bp, (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 207 207 Horthy Miklós hetvenöt éves 1943 (Bp (Pallas-Stádium).) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 208 208 Horváth Ádám, (pálóczi) Rudolphias, az az a' Habsburgi I. Rudolf császár' viseltt dolgainak egy része 1817 Bétsben (Haykul Antal) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 209 209 Horváth Károly Vőfél-könyv keresztény katholikus vőfélek számára. Második kiadás. 1906 Bp (Szent-István-Társ.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 210 210 Horváth Mihály Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-tól 1848-ig. I-II. kötet. 1864 Genfben (Puky M) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 211 211 Horváth Mihály -- Garay János Nádor-emlék. József cs. k. főherczeg Magyarország félszázados nádorának élete. Írta H. M. Pályaképek főherczeg József nádor életéből. Írta G. J. 1865 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 212 212 Höhnel Lajos A Rudolf és Stefánia tavakhoz. Teleki Sámuel Gróf felfedező útja Kelet-Afrika egyenlítői vidékein 1887-1888-ban. Leirta kisérője ---. I-II. kötet. 1892 Bp. (Ráth Mór) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 213 213 Hölderlin, (Johann Christian Fried Empedokles az Aetnán és kisebb költemények. Ford.: Hajnal Gábor. 1939 (Bp ((Juracsek F.)) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 214 214 Hufeland, (Christoph Wilhelm) Kristóf Vilmány Makrobiotika, vagy az ember életét meghoszszabbító mesterség. Szerzé ---. Fordítá, és a' Magyar Nyelvre való Jegyzékekkel megszaporítá Kováts Mihály. Harmadik magyar kiadat. I-II. rész. 1825 Budán (Landerer Anna) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 215 215 Huffelmann, dr. A. M. Clemenza von Ungarn, Königin von Frankreich 1911 Berlin und Leipzig (Rothschild) Kikiáltási ár: 400 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 216 216 Hugo Károly (Bernstein Fülöp) Bankár és báró. Szomorujáték három felvonásban. 1848 Pest (Heckenast) 217 217 Hunfalvy János, dr. A földrajz története a legrégibb időktől napjainkig. --- egyet. tanár magyarázatai után jegyzette s számos ábrával illustrálta Somogyi Ignácz. Budapesten 1878. sept.-dec. havakban. H.n. (ny.n.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 218 218 Hunyadi Mátyás király az igazságos. Emlékkönyv. Szerkesztették: Kovács Dezső és Szabó Samu. 1902 Kolozsvárt (Gombos ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 219 219 Huszka József Magyar ornamentika története ---től. Kézirat gyanánt. (Bp) (Sokszorositó Ipar R.T.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 220 220 Huszti András Ó és újj Dácia az az Erdélynek régi és mostani állapotjárol való historia, a' mellben elé adattatik ennek az országnak régi és mostani lakossainak eredete, nevekedése, és némellyeknek el-enyészése, a' magyar királlyok, vajdák, és fejedelmek alatt valo állapottyával egybe 1791 Bétsben (Dienes Sámuel) Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 221 221 Igazmondó kis mezei naptár. Magyar földmivelők számára 1854-dik közöns. esztendőre. Szerkeszti Török János. Második évfolyam. Pesten (Landerer és Heckenast) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 222 222 Illéssy János, dr. A Jász-Kunság eladása a német lovagrendnek 1905 Bp (Athenaeum.) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 1 200 Ft 223 223 Ilosvai-Hollóssy Lajos A sportszerű fajkutyatenyésztés kiskátéja Bp (Magyar Ebtenyésztők Orsz. Egyesülete. () Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 224 224 Ipolyi Arnold Magyar mythologia 1854 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 225 225 Isocrates --- paraenesis ad demonicum e Graeco per Rudolphum Agricolam. Adiecta translatione Hungarica. Curavit Franciscus Iosephus Schedel. 1822 Pesthini (Trattner) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 226 226 Jakabffy Istvánné A nagy számok honában. Amerikai utazás. 1893 Bp (Országgy. Értesítő.) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 227 227 Jancsovics István Kirándulás Istambolba az 1863-dik év april havában ---tól 1864 Pest (Landerer és Heckenast) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 34 000 Ft 228 228 (Jankovics Miklós, vadasi) W.J.M. Werbőczi Istvánt Igazságnak Fénnyében helyezteti --- 1829 Pesten, (Trattner) 229 229 Jánosi Ferencz Alkotmányok gyűjteménye. I-II. kötet. 1867 Pest (Pfeifer) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 230 230 Jékely Zoltán Mérföldek, esztendők... Versek. H.n. (Franklin.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 231 231 Jireček, Konst(antin) József A bolgárok története. Irta ---. Forditotta Mayer Rezső. Nagy-Becskereken (Pleitz Fer. Pál) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 232 232 (Jókai) Jókay Mór Erdélyi képek. Novellák. I-II. kötet [egybekötve]. 1854 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 233 233 Jókai Mór A czigánybáró. Regény. 1889 Bp (Révai.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 234 234 Jókai Mór Délvirágok. I(-II). kötet. 1856 Pesten (Emich) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 235 235 Jókai Mór Észak honából. Muszka rajzok. Bp (Aigner.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 236 236 Jókai Mór Háromszéki beszédek ---tól. 1881 Sepsi-Szentgyörgyön (Bernstein M) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 237 237 Jókai Mór Kakas Márton politikai költeményei. Kiadta ---. 1862 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 238 238 Jókai Mór A magyar nép adomái. Összegyüjté ---. 1856 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 239 239 Jókai Mór A malom alatt 1869 Pest (Corvina-társulat) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 240 240 Jókai Mór Mondjuk ki az igazat 1878 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 241 241 Jókai Mór Negyven év visszhangja 1884 Bp. (Franklin) 242 242 Jókai Mór Novellák 1857 Pest (Beimel és Kozma) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 800 Ft 243 243 Jókai Mór Oroszlánhűség. Költői elbeszélés. Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 244 244 Jókai Mór Thespis kordéja vagy a földön járó csillagok. Szinjáték két felvonásban. Igaz történetek után irta ---. 1890 Bp (Légrády.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 245 245 Jókai Mór Véres kenyér. Egy ifjú hős naplója. 1872 Pest (Athenaeum) 246 246 Jókai Mór Virradóra. Legújabb novellák és genreképek. I-IV. kötet [két kötetben]. 1868 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 247 247 Jósika Miklós Jósika István. Regény. Második kiadás. I-V. kötet [két kötetben]. 1871 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 248 248 József Attila emlékezete 1980 Bp (Képzőműv. Alap.) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 249 249 Juhász Gyula Nefelejcs Szeged (Délmagyarország Hírlap-és Nyomdavállalat) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 250 250 Uj és Ó Kalendariom Kristus Urunk' szűletése után 1834-dik közönséges, az-az, 365 napokból álló Esztendőre, Melly Erdélyre, Magyar Országra, és más Tartományokra alkalmaztatott Hankens Bálint folytatása szerént, Török István' felügyelete alatt Kolo'svaron (K.Lyceum.) 251 251 [Kalendárium] Uj és O Kalendariom Kristus Urunk' Születése után 1790 Közönséges az az 365 Napokból álló Esztendöre. Melly Erdélyre 's a szomszéd Magyar Országra alkalmaztatva , nevezetes meg-jobbitásokkal és hasznos Tóldalékokkal meg-bövittetve ki-botsáttatott... Kolo'sváratt (Ref.Coll) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 252 252 Kalmár Ödön Bártfay László 1942 Bp ((Korda R.T.)) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 253 253 Karácsonyi János, dr. A magyar nemzet történeti joga hazánk területéhez a Kárpátoktól le az Adriáig 1916 Nagyvárad (Szent-László-ny) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 254 254 Károlyi emlékkönyv. A vizsolyi biblia megjelenésének háromszázötvenedik évfordulójára. Szerkesztette: Dr. Vasady Béla. 1940 Bp (Bethlen Gábor Ir. és Ny. Rt.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 255 255 Kassák Lajos Éposz Wagner maszkjában 1915 Bp. (Hunnia) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 256 256 Kassák Lajos Máglyák énekelnek. 1919-1920. (Bécs (Bécsi Magyar Kiadó) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 257 257 Katona Géza Bizonyítási eszközök a XVIII-XIX. században. A kriminalisztika magyarországi előzményei. 1977 Bp (Közgazdasági és Jogi.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 258 258 Katona Mihály A' Föld' mathematica leírása. A' világ' alkotmányával együtt. 1814 Rév-Komáromban (Özv. Weinmüllerné) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 259 259 Kecskeméthy Aurél Háromezer tengeri mérföld. Keleti utazás ----től. 1870 Pest (Ráth M) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 260 260 Keméndy Irma Szegeden, 3 korona-utca 199. sz. alatti saját házában fekvő leány-tan- és nevelő-intézetének programmja 1874 Szeged (Burger Zsigmond özv) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 261 261 Kemény G. Gábor Iratok a nemzetiségi kérdés történetéhez Magyarországon a dualizmus korában. I-II. kötet. Bp (Tankönyvkiadó.) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 262 262 Kennan, (George) György Szibéria. A "Century Magazine"-ben megjelent közlemények nyomán. I-II. rész. [egybekötve] 1891 Bp-Bécs (Deubler J.) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 263 263 Kerekes Sándor Lomnitzi Meltzl Hugó 1846-1908 1937 Bp ((Minerva.)) 264 264 Állat orvosi vélemény A tekintetes megye f. évi h. g ről 520 számú becses felhivására. Kiállitva N. N. okleveles állatorvos. Két állatorvosi minta lovakka kapcsolatos betegségekről. lAz első minta fulladozásban, a második buta csirában szenvedő lovakról szól. Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 265 265 Ambrus Zoltán író hatsoros, tintával írt levélkéje Sziklai Verának Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 266 266 Apponyi Albert tintával írt levele ismeretlennek, amelyben leírja, hogy a Morning Post által közölt, vele folytatott beszélgetés a valóságban nem történt meg. Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 267 267 Bartók Béla kézzel írt levelezőlapja Vikár Bélának "Igen tisztelt Kolléga Úr!" megszólítással, amelyben kéri, hogy egy világhírű francia zenetudós budapesti előadásának megszervezésében legyen segítségére Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 48 000 Ft 268 268 Békés vármegye alispánjának levele Lehoczky Lajos főszolgabíróhoz, amelyben utasítja, hogy a Helytartótanács rendelete értelmében a környező országokban, valamint Bereg, Szabolcs és Trencsén vármegyékben pusztító ńmarhadögń-járvány miatt tegye meg a szükséges intézkedéseket Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 269 269 Berda József kézzel írt levelezőlapja Schwott Lajos festőművésznek, melyben meghívja egy összejövetelre Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 2 200 Ft 270 270 Horthy Miklós vendégkönyve 1942. februárjától 1944. szeptemberéig. Kikiáltási ár: 25 000 Ft Leütési ár: 60 000 Ft 271 271 Horthy Miklós fényképe angol képaláírással, saját kezű aláírásával. Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 272 272 Horthy Miklós angol nyelvű köszönőlapja P. A. Andersonnak Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 273 273 Kemény Zsigmond tintával írt levele báró Wesselényi Miklósnak, amelyben tudatja vele, hogy hosszú betegeskedése miatt nem tudta meglátogatni, mert orvosa megtíltotta neki az utazást. Említi Deák Ferencet és Jósika Miklóst is, majd Wesselényi úrbéri cikkeinek megjelentetéséről ír Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 32 000 Ft 274 274 Komáromi János (1890-1937) író sajátkezű aláírásával ellátott, géppel írt levele Bánóczy Bélának, melyben valakit a pártfogásába ajánl, valamint a címzett öccsével szemben fennálló tartozása ügyében kéri segítségét. Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 275 275 Müller József népf. vártüzér föhadnagy a Fest. Art. Bat. 7-ben naplója Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 276 276 A pesti magyar nemzeti szinházi nyugdij-intézeti-kormányzó választmány elnöke, Eötvös József, és titkára, Fáncsy Lajos által sajátkezűleg aláírt nyomtatvány Szilágyi Pál, a nemzeti szinház tagja részére címezve, melyben anyagi segítségét kérik az intézet létrehozásához Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 277 277 Szigligeti Ede (1814-1878), a Nemzeti Színház titkáraként írt autográf levele Szilágyi Pálnak, a színház tagjának, melyben a címzett által a színház könyvtárának adományozott zenedarabokért gróf Ráday Gedeon főigazgató megbízásából köszönetet mond. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 278 278 (Vergilius Maro, Publius) Virgilius Eneassa, Mit Blumauer németre travestalt, most magyarosa[n] Szalkay Antal úr által őltőztetet Becsben 1825 Pécskán, ((312)p.) Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 24 000 Ft 279 279 Király György Az Miasszonyunk Szíz Mária csodáiról való hét legenda, mellyeket egynihány szenteknek életeknek rövid históriájával egyetemben több régi magyar manuskriptumokból kiszedegetett --- deák 1920 Gyoma (Kner Izidor) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 280 280 Király Pál Dacia provincia Augusti. I-II. kötet. 1893 Nagy-Becskereken (Pleitz F) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 281 281 A Királyi Könyvek. Az I. Ferencz József és IV. Károly király által 1867-től 1918-ig adományozott nemességek, főnemességek, előnevek és címerek jegyzéke. Szerkesztette és kiadja: Dr. Gerő József. 1940 Bp. ((Debreceni ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 282 282 Kisfaludy, (Károly) Carl v(on) Stibor. Schauspiel in 4 Aufzügen, von ---. Aus dem Ungrischen übersetzt von Grafen Carl Albert Festetics. 1823 Pesth (Landerer) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 283 283 Kisfaludy Sándor ---' munkáji. I-VIII. kötet. Pesten (Wigand-Heckenast) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 19 000 Ft 284 284 Kleist, Heinrich von Amphitryon. Vígjáték Moliere nyomán. Fordította Szabó Lőrinc. Bp (Singer és Wolfner. (Athenaeum.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 285 285 Klobusiczky Kálmán Puskám mellül. Költemények. 1904 Felső-Eőr (Schodisch L) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 286 286 Knauz Nándor A Garan-melletti szent-benedeki apátság. A templom felszenteltetésének emlékére kiadja az esztergomi főkáptalan. Tizenhat képtáblával és a szöveg között több metszettel. Első kötet [unicus]. 1890 Bp. ((Franklin.)) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 287 287 Kochlatsch, Steph.(anus) Antonius Dissertatio inauguralis medica, de metallicolarum nonnullis morbis 1721 Halae Magdeburgicae (Hendel J.Chr.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 288 288 Kogutovicz (Manó) Budapest Székes Főváros térképe Bp (Magyar Földrajzi Int.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 289 289 Komáromi János Magyarországi s erdélyi bujdosó fejedelem Késmárki Thököly Imre secretáriusának --- nak törökországi diariumja s experientiaja. Közli Nagy Iván. 1861 Pest (Ráth M) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 290 290 Komáromy Ferenc Pártküzdelmek. Korrajz Erdély történelméből. Második kiadás. Bp (Aigner.) 291 291 Komlóssy Ferencz, dr. Széchenyi István gróf élete 1911 Bp. (Hornyánszky) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 292 292 Komor András Imádság tavaszi napsütésben. Versek. 1923 Bp. (Magyar Irás) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 293 293 Kopp Jenő Borsos József 1821-1883 1931 Pécs (Dunántúl ny) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 294 294 (Korabinszky János Mátyás) Korabinsky, Johann Matthias Geographisch-Historisches und Produkten Lexikon von Ungarn... Mit einer Postkarte. 1786 Pressburg (Weber und Korabinsky) Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 46 000 Ft 295 295 Koszorú Gróf Desewffy Aurél emlékének. Fűzék tisztelői és baráti. 1857. 1857 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 296 296 Kosztolányi Dezső Esti Kornél (Bp (Genius.) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 24 000 Ft 297 297 Kosztolányi Dezső Négy fal között. Versek. 2. kiadás. (Békéscsaba (Tevan) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 0 Ft 298 298 Kozma Lajos --- exlibrisei 1909 Bp. (A Ház) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 299 299 Köteles Sámuel A' nagy embernek rajzolatja, egy halotti beszédben. Mellyet N. b. e. Homoród Szentpáli méltóságos Szentpáli Elek urnak... Erdély Országi nagy Fejedelemség... itelő mesterének emlékezetére irt ---. 1814 Kolo'sváron (Ref.Coll.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 800 Ft 300 300 Kőváry László A magyar családi és közéleti viseletek és szokások a nemzeti fejedelmek korából 1860 Pesten-Kolozsváratt (Ráth Mór-Stein János) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Oldal 2 Jelenlegi oldal 3 Oldal 4 Oldal 5 … Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »