66. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 601 – 626-ig. Összes tétel: 626 darab. 601 601 Viczmándy Tamás Híres zempléniek. Második sorozat. 1936 Bp ((Szerző.)) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 602 602 (Vida Károly) Restauratió vagy revolutio? Őszinte szó a magyar nemzethez. 1861 Lipsce (sic) (Wigand) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 603 603 Vigand (Rezső) --- Budapest utmutatója. Vezető a magyar székesfőváros területén és környékén. Mátyásföld (Kunossy és Fia.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 200 Ft 604 604 Villányi Szaniszló Győr-vár és város helyrajza, erődítése, háztelek- és lakossági viszonyai a XVI. és XVII. században. (Két ábrával.) 1882 (Győr (Grosz G)) Kikiáltási ár: 7 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 605 605 Virág Benedek Hunyadi László. Tragedia. 1817 (Budán) ((Kir. M. Univ.)) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 606 606 Viszota Gyula A Széchenyi-híd története az 1836: XXVI. T.-C. megalkotásáig. (Az eszme megpendítésének százéves évfordulója alkalmából.) 1935 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 607 607 (Voltaire, Francois-Marie Arouet de) Álzír, vagy az ámerikánusok. Szomorú játék. Mellyhez tóldattattak a' régi és új históriának válogatott darabjai, az ifjaknak gyönyörködtetésekre. Pétzeli József Komáromi Prédikátor által. 1790 Komáromban (Wéber Simon Péter) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 608 608 (Voltaire, Francois-Marie Arouet de) Szomorú játékok mellyek frántziából fordíttattak Pétzeli József komáromi r. p. által 1789 Komáromban (Wéber Simon Péter) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 609 609 Wáli István Római imperatorok tüköre, melly Julius tsászártól fogva, az mostani példássan uralkodó II. Josef tsászárig meg-mutattya... 1778 Posonyban és Kassán (Landerer) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 610 610 Wegmann, Ercolani A holttestek elégetése mint a legkorszerübb temetkezési mód 1874 Bp (Nemzeti Könyvny.) 611 611 Wenzel Gusztáv A Fuggerek jelentősége Magyarország történetében 1882 Bp (MTA.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 900 Ft 612 612 Wenzel Gusztáv Stibor vajda. Életrajzi tanulmány. 1874 Bp. (Eggenberger) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 613 613 Wertheimer Ede Ausztria és Magyarország a tizenkilenczedik század első tizedében. Uj kiadás. I-II. kötet. Bp. (Ráth M) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 614 614 Wilde, Oscar De profundis. Forditotta Telekes Béla. (Bp. (Genius) 615 615 Wilde, Oscar Dorian Gray arcképe. Forditotta: Kosztolányi Dezső. I-II. kötet. (Bp. (Genius) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 616 616 Wilde, Oscar Lord Arthur Saville büne. Forditotta Bálint Lajos. (Bp. (Genius) 617 617 Wilde, Oscar A readingi fegyház balladája. Forditotta Tóth Árpád. Komjáti Vanyerka Gyula nyolc eredeti rézkarcával. 1921 Bp. (Dante) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 618 618 Zádori János Spanyol-út. 1868. 1869 Pest (Athenaeum) 619 619 Zakariás Sándor, teleki Várregék. I-II. kötet [egybekötve]. Kassa (Koczányi B) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 620 620 [Zedlitz, Jos. Chr. Freih. von] Pia desideria für Ungarn 1840 Leipzig (Wigand) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 621 621 Zelk Zoltán Kifosztott táj. Versek. 1936 Bp. ((Szerző.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 622 622 Zeysig, Julius A. von Die ungarische Krise und die Hohenzollern 1905 Berlin (E. Wertheim.) 623 623 Zichy, (Mihály) Michael de --- sa vie, son oeuvre. Collection de quarante planches (héliogravures et autres) reproduisant les principales oeuvres de l'artiste. 1895 Vienne (Miethke) Kikiáltási ár: 60 000 Ft Leütési ár: 65 000 Ft 624 624 Zimándy Ignác Tisza-járás Magyarországon. Politikai s nemzetgazdasági értekezés. Képviselői programmja kiegészitéséül közli ---. 1884 Bp (Hunyadi Mátyás ny.) 625 625 Zoltai Lajos Ötvösök és ötvösművek Debrecenben. Adalékok a debreceni ötvösség történetéhez. 1937 Debrecen (Stúdium) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 626 626 Zsinka Ferenc Losonczi Bánffy Dénes és kora. (Életrajzi vázlat.) 1914 Bp (Merkantil ny.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ … Oldal 3 Oldal 4 Oldal 5 Oldal 6 Jelenlegi oldal 7