66. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 301 – 400-ig. Összes tétel: 626 darab. 301 301 Kőváry László Történelmi adomák. Összeirta ---. 1857 Kolozsvár (Stein János) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 302 302 Kreitner Gusztáv Gróf Széchenyi Béla keleti utazása India, Japan, China, Tibet és Birma országokban. 200 művészi kivitelű eredeti képpel és az utazás átnézeti térképével. 1882 Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 303 303 Kristóf György, dr. Jókai Mór élete és művei. Születésének századik évfordulója alkalmából összeállította ---. 1925 Kolozsvár (Minerva) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 304 304 Krisztinkovich Ede A mesterséges viziutak kérdése Magyarországon. Budapest-csongrádi és Vukovár-samaci hajózó csatornák. 1902 Bp (Athenaeum.) Kikiáltási ár: 1 500 Ft Leütési ár: 1 500 Ft 305 305 Krúdy Gyula A betyár álma. Kleofásné kakasa és más elbeszélések. 1920 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 306 306 Krúdy Gyula Őszi utazások vörös postakocsin 1917 Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 307 307 Krúdy Gyula A szakállszárítón 1906 Bp. (Budapesti Hirlap) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 308 308 Krúdy Gyula Szent Margit 1927 Bp (Magyarság.) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 309 309 Krúdy Gyula Szindbád. A feltámadás. 1916 Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 310 310 Krúdy Gyula Tótágas 1919 Bp. (Pallas) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 5 600 Ft 311 311 Kumorovitz Bernát, dr. A szfragisztika multja 1941 Gödöllő ((Szerző)) 312 312 Kúnos Ignácz, dr. Anatóliai képek 1891 Bp. (A "Szépirodalmi Könyvtár" kiadóhivatala) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 313 313 Kunszery Gyula Magyar írók bűnperei 1942 Bp (Aurora.) 314 314 Kuszkó Istvánné, Tokaji Nagy Irma Válogatott mondások, szólások és közmondások. Összegyűjtötte: ---. 1937 Bp (Szerző.) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 1 800 Ft 315 315 Ladányi Imre Emlékek. Régi szinészetről. (Timisoara-Temesvár) (Pátria) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 316 316 Lakos Lajos A váradi zsidóság története 1912 Nagyvárad (Nagyvárad-ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 317 317 Lambrecht Kálmán A magyar szélmalom 1911 Bp (Hornyánszky.) Kikiáltási ár: 1 600 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 318 318 Láng Ádám Mátyás Deák, vagy a' lovászi deputátzió. Énekes víg játék. Három felvonásban. 1824 Kassán (Vajda Pál (Werfer Károly ny.)) 319 319 Lassú István A' török birodalom státistikai, geographiai és históriai leirása. Második megbővitett Kiadás. 1829 Budán (M. Kir. Univ) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 320 320 Lázár Gyula, dr. A török birodalom története. Második javitott kiadás. 1890 Nagy-Becskereken (Pleitz F) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 321 321 Lechnitzky Gyula A nemzeti géniusz. Bevezetés a nemzeti élet filozófiájába és a nemzeti életbölcseletbe. 1928 Bp (Bethlen G. Szöv.) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 322 322 Lenau, (Nikolaus) Miklós Szerelmes versek. Ford.: Barát Ármin. 1918 (Békéscsaba) (Tevan) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 323 323 Lestyán Sándor Pest-budai regélő 1940 (Bp.) (Officina) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 324 324 Lévai Endre Vidám apróságok nagy zsidó művészekről (Bp.) ((Hungária)) Kikiáltási ár: 1 000 Ft Leütési ár: 1 000 Ft 325 325 Lévai József --- ujabb költeményei 1856 Pest (Beimel és Kozma) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 326 326 Liber Endre Budapest szobrai és emléktáblái Bp. (Székesfőv. ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 327 327 Lichtenstein, J. Rabbi Judenspiegel Bp (Schönberger).) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 328 328 Loritz, P. Urban Blätter aus dem Tagebuche meiner Pilgerreise in das heilige Land im Jahre 1855. Zweite Auflage. 1857 Wien (Mechitaristen=Buchdruckerei) 329 329 Lovas Elemér Árpádházi B. Margit és kora 1913 Kolozsvár (Szent Bonaventura ny) Kikiáltási ár: 600 Ft Leütési ár: 600 Ft 330 330 Lőwinger Sámuel, dr. Germánia "prófétája". A nácizmus száz esztendeje. 1947 Bp ((Neuwald I. Utódai).) Kikiáltási ár: 1 200 Ft Leütési ár: 2 600 Ft 331 331 Lukinich Imre, dr. A lengyel kérdés és a magyar kormány 1914-1917. 1939 Bp (MTA.) 332 332 Machatsek Lucia Frankenburg Adolf 1938 Sopron (Frankenburg Irodalmi Kör) Kikiáltási ár: 800 Ft Leütési ár: 800 Ft 333 333 Madách Imre A civilizátor. Komédia Aristophanes modorában. Győry Miklós rajzaival. (Bp (Hungária.) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 334 334 Madách Imre Az ember tragédiája. Drámai költemény. Harmadik díszkiadás 1895 Bp., (Athaneum) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 335 335 Magyar grammatika, mellyet készített Debreczenbenn egy magyar társaság. 1795 Bétsbenn (Alberti) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 336 336 A magyar halászat összefoglaló ismertetése, szerepe és jövője a mezőgazdasági termelésben és a vízgazdálkodásban. Szerk.: Fischer Frigyes. 1931 Bp. (Pátria) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 337 337 Magyar kir. állami vasgyárak központi igazgatósága (Bp (Hornyánszky.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 338 338 A Magyar Nemzeti Múzeum Széchényi Országos Könyvtára 1802-1902. Alapításának századik évfordulójakor ismertetik a könyvtár tisztviselői. 1902 Bp (Hornyánszky. () Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 339 339 A magyar országgyülés képviselőháza által a közös viszonyok tárgyában kiküldött Hatvanhetes Bizottság tárgyalásai. Fenyvessy Adolf és Kónyi Manó közreműködésével szerk: Greguss Ágost. 1867 Pest (Emich) 340 340 Magyarország és a' hozzákapcsolt részek tiszti névtára 1847-dik évre Budán (Magyar Kir) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 341 341 Majláth János, gróf Magyar regék, mondák és népmesék. --- után Kazinczy Ferencz. Kiadta Kazinczy Gábor. 1864 Pest (Heckenast Gusztáv) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 342 342 Majorszky János, dr. Városaink philosophiai tekintetből 1842 Budán (M.Kir. Egyetem.) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 343 343 (Báróczi) Bárotzi Sándor Erköltsi mesék mellyeket frantziából forditott--- magyar nemes testőrző 1775 Bétsben (Tratnern) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 24 000 Ft 344 344 Maszlaghy Xaver Ferencz Délfranciaországból. Utivázlatok. 1875 Bp (Szent-István-Társulat.) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 345 345 Mátyás Sándor, vitéz pávai A Máramaros-Ugocsa megyei 85-ik gyalogezred története 1914-1918. 1941 Bp. (Stádium) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 346 346 May, Erskine (Thomas) Tamás Az angol parliament és eljárása. A 4-dik kiadás után átdolgozta Barsi József. 1861 Pest (Ráth M) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 347 347 Medve Imre A magyar nemzet krónikája versekben. Irta Tatár Péter. 1869 Pest (Bucsánszky) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 348 348 Merckwürdiges Leben und Thaten des Prätendenten von Ungarn und Siebenbürgen, Joseph Ragoczy und seiner Vorfahren, Aus Zuverlässigen Nachrichten und Uhrkunden der curiosen Welt zu Gefallen und Plaisir sorgfältig gesammlet Von H. E. S. 1739 Franckfurt und Leipzig (ny.n) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 24 000 Ft 349 349 Merényi László Eredeti népmesék. Összegyűjtötte: ---. I-II. rész [egybekötve]. 1861 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 350 350 Budapest. A Nemzeti Színház Pesten. Das Nationaltheater in Pesth. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 351 351 Budapest. Abriss der Belägerten und gestürmten königlichen Ungarischen Haupt Stadt Ofen. Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 36 000 Ft 352 352 Budapest. Ansicht des Kammerwaldes bey Pesth. Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 353 353 Budapest. A Városháztere Pesten. Der Stadthausplatz in Pesth. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 354 354 Budapest. Buda. Ofen. Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 46 000 Ft 355 355 Budapest. Buda & Pest. Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 356 356 Budapest. Fővárosi Vígadó. Haupstädtische Redoute. 357 357 Buda vulgo Ofen. 358 358 Budapest. Buda oder Ofen. 359 359 Budapest. Háromosztatú, futott képes levelezőlap 1901. I. 9-i postabélyegzővel. Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 360 360 Budapest. Mayer vendégfogadója. Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 361 361 Budapest. Nemzeti Színház. Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 362 362 Budapest. Ofen & Pesth. Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 363 363 Ofen, Buda. Kikiáltási ár: 50 000 Ft Leütési ár: 55 000 Ft 364 364 Budapest. Ofen. Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 365 365 Budapest. Pest-Buda tekintete magyarhonban. 366 366 Budapest. Pesth. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 367 367 Budapest. Pesth und Ofen. 368 368 Budapest. Pesth -- Ofen. Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 369 369 Budapest. Pesth und Ofen. Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 42 000 Ft 370 370 Budapest. Pianta della Citta di Buda. Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 371 371 Budapest. Pesth und Ofen. Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 372 372 Budapest. Pest und Ofen. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 373 373 Budapest. Prospect der Vestung Ofen, wie solche zu sehen von Alt Ofen wehrender Belägerung Anno 1684. Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 38 000 Ft 374 374 Budapest. Prospekt der Stadt Ofen in Hungarn. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 32 000 Ft 375 375 Budapest. Prospettiva della real citta di Buda con li tre attachi. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 376 376 Budapest. The Danube at Buda. Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 377 377 Budapest. Universitas Literarum Francisco. I. Aug. Regia Pestini. 378 378 Neuheusel wird dem Türcken mit Sturm abgenommen. Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 379 379 Esztergom. Gran in Ungarn. 380 380 Esztergom. Wahre Abbildung der herrlichen Victoria so von den Christen wider der Erbfeynd von Gran erhalten worden, den 16 August Anno 1685. Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 381 381 Esztergom. Die Vestung Gran. 382 382 Gyöngyös (a Mátra tájával) 383 383 Győr. Iauerinum vulgo Rab Anno 1594. Kikiáltási ár: 60 000 Ft Leütési ár: 80 000 Ft 384 384 Győr. Raab. Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 385 385 Gyula. Giula. Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 386 386 Komárom. Komara. 387 387 Komárom s a Csillagsáncz. Komorn und die Sternschanze. 388 388 Lenti vára. Nemethi. 389 389 Magyar várak. Pons la Hongrie. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 26 000 Ft 390 390 Maros-Vásárhely. Főpiacz és a kegyesrendűek zárdája. Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 391 391 Miskolc. Miskoltz. 392 392 Nagyvárad. Grosswardein. 393 393 Nagyvárad. Grosswardein. Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 394 394 Pannonhalma. A pannonhalmi főapátság. Benedictiner-Abtei zu Martinsberg. Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 395 395 Pápa. Papa. Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 396 396 Pécs. A pécsi székesegyház. Der Dom im Fünfkirchen. 397 397 Pécs. Übergab und Eroberung der Türckischen Handels-Statt Fünfkirchen in Nider Hungarn durch die Koniungirte Christl. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 398 398 Pozsony. Das Königsschloss in Pressburg. 399 399 Pozsony. View from the castle, Presburg. 400 400 Pöstyéni fürdő. Bad Pistian. Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ … Oldal 2 Oldal 3 Jelenlegi oldal 4 Oldal 5 Oldal 6 … Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »